Меню & пошук

Какао, плед і сторінки: 11 книг для осені

Какао, плед і сторінки: 11 книг для осені

Чим потішити себе в холодні вечори


[ads-pc-2]

Тумани заполонили місто, а отже, саме час дістати теплу ковдру й книги, що допоможуть зробити прохолодні вечори затишнішими та приємнішими. Ця підбірка не лише новинки літератури, а ще й намагання втамувати найрізноманітніші смаки читачів!


ХУДОЖНЯ ПРОЗА

Галина Вдовиченко. «Найважливіше наприкінці»

Новий роман української авторки й журналістки, що з перших рядків наповнений реалістичністю. 

Типова історія. Чоловік і жінка. 35 років разом, сім’я, дорослі діти. Складний період у житті, коли сварок більше ніж перемир’їв. Розчарування більше ніж віри. 

Але ж як навчитися жити разом? Як забути старі образи й почати цінувати кожну мить життя, яке так швидко закінчується?

 


Ернест Гемінґвей. «Мати і не мати»

Роман протиставляє багатство й бідність, людей, що насолоджуються життям, не задумуючись ні про що, і тих, хто ладен віддати все, щоб прогодувати свою сім’ю. Надзвичайно реалістичний твір, що розповідає про рибалку Гаррі Морґана, якому доводиться пожертвувати своїми принципами й стати контрабандистом. Згодом чоловік знайомиться із заможними яхтсменами і береться за небезпечну справу.


 

Салман Рушді. «Золотий дім»

Спостереження автора за станом американського суспільства, що нагадують авторське кіно. Антична трагедія в Нижньому Мангеттені. Тут дуже багато алюзій до стародавніх міфів, текстів західного канону літератури й сучасної попкультури. Події відбуваються під час каденції Барака Обами. Але мова не про нього, а про кохання, жертовне і зрадливе, про пошук ідентичності й втечі від неї. І ще трішки про бомбейську кіноіндустрію. 

 


Ірен Роздобудько. «Портрети невідомих»

У новелах безліч героїв, і всі вони під збільшувальним склом живуть у кундервській «нестерпній легкості буття». Насправді тільки вона їх і об’єднує. Ці люди справжні, сильні й мужні або, навпаки, кумедні і незграбні. Вони мріють, прагнуть недосяжного, закохуються й страждають, грають у любов і змушують страждати своїх половинок. Молоді й ті, що вже знають життя на смак, чесні. Воїни, що знають, що таке зрада. Вони стоятимуть до кінця, підуть волонтерити, підуть на лінію вогню. Вони знають, де їхня земля і чому вона має залишитися їхньою. Вони дочекаються своїх хлопців.

Багато доль й облич. Вони варті повістей і романів. Вони зібрані тут, у новелах.


НОН-ФІКШН:

 

Кшиштоф Зануссі. «Стратегії життя, або як з’їсти тістечко і далі його мати»

Кшиштоф Зануссі відомий польський режисер, що багато сказав у кінематографі й отримав достатньо нагород. Тепер же митець почав писати. Спершу це були спогади, що вийшли друком під назвою «Час помирати». Зараз він пише про людське життя, розмірковуючи про релігію, мораль, любов і, звісно ж, про творчість. Режисер розповідає не тільки про особистий досвід, а і за допомогою к’юар-кодів посилається на власні фільми.


 

Валентина Клименко. «Лицар. Дама. Авангард»

Розмова Валентини Клименко з Жаном-Клодом Маркаде, французьким дослідником авангарду й одним з найбільших малевичезнавців.
Діалог про його шлях до професії, дружину Валентину Маркаде, роботу науковця, український авангард, Малевича й зв’язок з Україною.

 


 

Адам Олсач Бордмен. «Ілюстрована історія кіно»

Усі звикли розповідати історію кіно, як казку. Але насправді це технічні інновації й майстерність. А в книзі вони супроводжуються вишуканими ілюстраціями. Ця книга розповідає про кіно з незвичного ракурсу, театр тіней на Сході, афроамериканських режисерів, жінок у кіноіндустрії. Бордмен акцентує на розвитку техніки й наводить приклади, де саме це можна побачити.

 

 


 

Василь Стус. «Листи до сина»

Усім відомі історія Василя Стуса, його арешт, Колима. Та незбагненною залишається тільки туга за сім’єю. Стус багато писав, не все доходило, не все відправлялося. Але навіть в ув’язненні поет намагався застерегти, навчити свого сина, піклуватися про нього, розказати про реальний, дорослий і небезпечний світ. Листи Стуса це не просто особиста переписка, це зріз епохи, це історія великої людини, це наша можливість самоідентифікуватися. Усі батьки хочуть турбуватися про своїх дітей, піклування Стуса почуто тисячами.


ПОЕЗІЯ:

 

 

Юрій Липа. «Час людини»

Повне видання творів Юрія Липи, у яке входять поезія й мала проза митця, медика та мислителя. На сторінках книги ви знайдете не тільки популярні твори, а й малознані вірші, драматичні поеми, переклади, новели, публікації. Загалом понад 200 творів, написаних протягом 20 років. Книга має однойменну назву з віршем, яким молодий поет уперше привернув до себе увагу критиків, – «Час людини». Для розуміння читачем, сприйняття творчості Липи його сучасниками у книзі також є рецензії на авторські збірки поезій: «Світлість», «Суворість», «Вірую» – і тритомник новел «Нотатник».

 

 


НАУКОВА ФАНТАСТИКА:

 

Олексій Декань. «Алфавіт для андроїда»

Ця книга створена для поціновувачів класичної наукової й соціальної фантастики. Олексій Декань експерементує з жанрами, а точніше з їхним поєднанням. Автор об’єднує наукову фантастику з горором, детективом, патріотичною й філософською притчами. Окремі історії розповідають читачеві про розвиток людства. Імовірний розвиток. Чи зможуть люди ділити планету з кимось іще? Чи не стане Земля замалою? Чи вдасться врятувати людство?


 

Моріс Метерлінк. «Життя бджіл. Філософські есеї»

«…Бджоли не відають, чи споживатимуть зібраний ними мед. Ми не знаємо, зі свого боку, хто використає духовну потугу, котрою ми збагачуємо світ…» Моріс Метерлінк.

Автора непокоять одвічні теми, що не давали спокою всім філософам людства: життя, людина та її місце в ньому. Проте Моріс Метерлінк для своїх пояснень використовує символізм і проводить аналогії між діяльністю людини та природи. 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: