Меню & пошук

Італійський льодовик на найвищій горі Доломітових Альп може зникнути протягом 15 років

Італійський льодовик на найвищій горі Доломітових Альп може зникнути протягом 15 років

Обсяг льоду зменшився з 95 мільйонів кубічних метрів у 1954 році до 14 мільйонів кубічних метрів сьогодні.


[ads-pc-2]

Італійські вчені з Падуанського університету попереджають, що льодовик на Мармоладі — найвищій горі Доломітових Альп — може зникнути протягом 15 років через глобальне потепління, пише The Guardian. 

Мармолада, розташована на висоті 3 343 м, відома як Королева Доломітових Альп. За останні 70 років льодовик вже втратив понад 80% свого об’єму.

«У короткостроковій перспективі ми нічого не можемо зробити, щоб врятувати його», – сказав Альдино Бондесан, професор геофізики в  Падуанському університеті і член Італійського гляціологічного комітету. «Тому що тенденція льодовиків в Італії і у світі може змінитися тільки у випадку залучення глобальних зусиль проти змін клімату».

За словами вчених, різке зменшення викидів вуглецю під час карантину зробило лише мінімальний вплив на глобальні процеси потепління. 

Мармолада вимірюється щороку з 1902 року і вважається «природним термометром» кліматичних змін. Обсяг льоду зменшився з 95 мільйонів кубічних метрів у 1954 році до 14 мільйонів кубічних метрів сьогодні.

«Це найбільший і символічний льодовик в Доломітових Альпах, який краще за інших реагує на зміну клімату», — сказав Бондесан. «Отже, зміни обсягу та розмірів дають чітке уявлення про кліматичні зміни».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: