Меню & пошук

Франківський півмарафон: «Спробуй. Обжени», або виклик по-українськи

Франківський півмарафон: «Спробуй. Обжени», або виклик по-українськи

[ads-pc-2]

10517551_10152274739441298_1932077991850299214_n

У світі щоразу частіше прослідковується тенденція повернення до первинності: життя в гармонії з природою, в гармонії з собою, біг. Останнє не випадково з’явилось у цьому логічному ланцюжку. Біг – це органічна для людини банальність. Починаючи від первісної людини, що гналась за здобиччю, продовжуючи навіть сучасним розумінням цієї активності як спорту чи підтримання своєї фізичної форми. Біг передався нам від предків як спосіб на виживання. Тож не дивно, що сьогодні саме біг може стати і стає викликом, переборюванням власних слабкостей. Так, як наприклад, одна з його форм – півмарафон. 

Одразу розкажу половину секрету для тих, хто прочитав заголовок статті, але терплячістю не відрізняється: деяку інформацію щодо Франківського Півмарафону знайдете на сторінках у ВКонтакті чи на Facebook. Більше отримають ті, хто залишить свій мейл на сторінці майбутньої події – http://run.if.ua/. Наприклад, у такому випадку, ви точно дізнаєтесь першими про початок реєстрації. Інша половина секрету – далі. Тому не зупиняйтесь.

Ніколи не вгадаєте, де відбувся перший марафонський забіг. – У Марафоні :). Напевне, всі, хоча б краєм вуха, чули легенду, пов’язану із 42-кілометровою відстанню від Марафону до Афін, яку подолав давньогрецький воїн Фідіппід для того, щоб сповістити про перемогу греків над персами. Якщо не чули, то у вас є привід трохи порадіти, адже тепер знаєте короткий переказ історії про марафон – вид спортивних змагань з бігу. Коли ж говорити про півмарафон, а це 21-кілометровий забіг, то він із таємничими легендами не пов’язаний. Але це не зменшує кількість учасників, які щороку по всьому світу беруть участь у ньому.

Півмарафон – це дистанція, яка містить у собі вагомий виклик, натомість не є настільки складною, як марафон. З’явився через, чи то, завдяки, «новим» бігунами, які вирішили, що це більш приємний і теплий виклик, ніж виснажливий марафон, а також тому, що в ньому часто змагались і змагаються ветерани бігу, втомлені марафонською відстанню, ті, які хочуть позмагатись більше на швидкість, час, ніж на витривалість, або ж ті, які вже давно встигли поставити галочку навпроти пункту в життєвому плані під назвою «Марафон», але прощатись із бігом не збираються.

Ви вже, мабуть, подумали про те, що приготування до півмарафону є також легшими рівно на половину від приготувань до марафону? Мушу розчарувати – це не так. Тим не менше, у ньому є свої вагомі плюси: менший ризик травм і швидше відновлення організму після.

Не злукавлю, якщо скажу, що в усьому світі щороку проводиться велика кількість різноманітних півмарафонів.  Якщо ж трохи вивчити їх список, можна побачити, що помітна його частина – це благодійні забіги. У цьому місці кульмінація й приємна новина: Україна поволі наздоганяє світові тренди, і в жовтні відбудеться благодійний півмарафон. Ні, не в Києві – в Івано-Франківську: Франківський благодійний півмарафон.

10477882_264502780402747_8686624025847637159_n

sergioІдеологом створення півмарафону є Сергій Караванець. Якщо коротко про нього, то це людина, яка в одному проекті поєднала непоєднуване: долю українського люду в плані здоров’я тіла і душі, репутацію України на фоні решти світу, розвиток рідного Івано-Франківська та ситуацію з собаками в Україні.

Сергій: “Ми всі волонтери, інвестуємо хто скільки може годин. Класно усвідомлювати те, що ти допомагаєш не тільки людям, мотивуючи їх бороти лінь, страхи, комплекси, але й допомагаєш іншому прошарку життя на планеті – бездомним собакам. Життя в них собаче. Ми нічо про нього не знаємо. Я копнув – стало страшно. Захотілося допомогти. Ось і пробуємо”.

 

Робити правильні речі – це круто. Робити круті речі – це правильно. Таким чином якось вдалось надихнути людей і затягти в команду аж 12 чоловік.

У команду організаторів входять люди, як співає Ляпіс Трубєцкой: «Світла і добра», дуже різні, які готові вкладати багато власного часу та енергії в ідею.  Заразом, це активісти івано-франківського проекту «Тепле Місто», який полягає у розвитку Івано-Франківська, при збереженні його мініатюрності й теплості, що протиставляється культурі великих міст.

Насправді, Франківський Півмарафон – це щось більше, ніж просто півмарафон. Це шість повноцінних забігів: окрім півмарафонного 21-кілометрового, будуть також забіги на триста метрів – для дітей 7-10 років, кілометровий забіг з собаками, трикілометровий забіг для сміливого старту, десятикілометровий – для серйозніших бігунів,  а також командна естафета для бізнесу, клубів і громадських організацій – 4х3 кілометри. Тож у Франківському Півмарафоні кожен знайде шанс реалізувати свої бігові можливості, позбутись страхів, стати кращим, поділитись чимось (список для кожного буде різним), щоб отримати більше, в кінці кінців.

Ідея благодійності півмарафону – це допомога тваринам з Івано-Франківського притулку «Дім Сірка». Так, в Україні є достатньо нерозв’язаних проблем. Та коли в людей є дві руки, голова на плечах, родичі-друзі, які завжди готові допомогти, у тварин – все складніше. Півмарафон сприятиме тому, щоб у собак з «Дому Сірка» було не надто «собаче» життя, а також, щоб завдяки стерилізації, кількість безпритульних собак стала контрольована.

Для тих, хто вже вибрав забіг для душі й відповідно до можливостей, і бажає розпочати підготовку до нього, діє Школа Бігу від Франківського Півмарафону, з демократичною моделлю вибору часу і дня занять до їх початку, корисною інформацією щодо різних аспектів бігу під час занять та яскравими фото після. Уся інформація анонсується на сторінках Франківського Півмарафону в соцмережах, що вказані на початку.

Знаєте, півмарафон – це як міні-життя. Під час дистанції в один момент відчуваєш, що сили покидають тебе, а в наступний – раптово нізвідки з’являються ресурси. У такі моменти розумієш, що треба йти вперед, не здаватись, йти до кінця. Гасло Франківського Півмарафону «Спробуй. Обжени» ніби доповнює цю думку: спробуй взяти участь у півмарафоні, розпочни свій шлях переможця, спробуй допомогти, не зупиняйся в цьому, досягни більшого і зроби, врешті-решт, щось крутіше, ніж ми.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: