Меню & пошук

Український школяр потрапив до фіналу Google Science Fair

Український школяр потрапив до фіналу Google Science Fair

[ads-pc-2]

DSC_0030

13-річний український школяр з Ужгорода, Марк Дробнич, потрапив до фіналу престижного наукового конкурсу для молоді, Google Science Fair.

Його проект, який називається “Шкільний презентаційний мікроскоп з дистанційним управлінням”, увійшов до числа 15-ти фіналістів, яких було відібрано журі Google в ході конкурсу. Марк навчається в хіміко-біологічному класі Ужгородської гімназії, і з самого дитинства проявляє інтерес до конструкторських рішень та науки.

markЗ ранніх років я захоплювався двома напрямками: навколишнім світом (тварини та рослини) і конструктором LEGO. В дитинстві я любив ходити в зоопарк, океанаріум і просто гуляти там, роздивляючись все, що мене оточувало. Але мене завжди тягнуло до того незвіданого світу, який живе за межами неозброєного ока. Одного разу на канікулах я набрав води в річці і вирішив заглянути в цей прихований світ. Мікроскопа в мене не було, але в інтернеті я побачив, як його можна зробити зі звичайної веб-камери. І в мене все вийшло.

Марк розповідає, що ідея проекту для Google Science Fair у нього виникла після уроку біології в школі, коли звичайні шкільні мікроскопи були незрозумілими для учнів та давали мало можливостей побачити щось чи дослідити. Того року хлопець уже мав досвід участі (і перемоги) у проекті Robotica-2013, тому вирішив допомогти своїй школі, розробивши власну модель мікроскопа. Вона створена на базі LEGO Technik i LEGO Mindstorm EV3, керувати мікроскопом можна за допомогою будь-якого Android-пристрою через Bluetooth, а зображення транслювати в інші школи через Google Hangouts. Ось відеопрезентація цього проекту:

У вересні переможці Google Science Fair поїдуть у штаб-квартиру компанії в Mountain View у Каліфорнії. Головних переможців очікують ще більш вражаючі призи: навчальний грант на $50 000, тижнева поїздка на Ґалапаґоські острови в складі експедиції National Geographic, відвідини космодрому Virgin Galactic та багато іншого.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: