Меню & пошук

Google готовий до запуску повітряних куль для роздачі інтернету

Google готовий до запуску повітряних куль для роздачі інтернету

[ads-pc-2]

projectloon

Керівник внутрішнього проекту Google, Project Loon, інженер Майк Кессіді оголосив, що його команда впритул наблизилася до запуску системи повітряних куль в атмосферу. Про результати роботи і поточний стан справ він розповів в невеликому відео, опублікованому кілька днів тому. Тестовий запуск системи буде проведено для забезпечення LTE-зв’язку у важкодоступних територіях Австралії та Нової Зеландії.

Про промисловий підхід до проекту вказує той факт, що інженери подбали про створення спеціального автоматизованого виробництва повітряних куль. Кессіді каже, що на початку роботи команді було потрібно три-чотири дні, щоб виготовити одну повітряну кулю. Зараз процес змінився кардинально: виробництвом куль зайнята автоматизована лінія, яка може виробляти близько десятка куль на добу.

Весь минулий рік проект перебував у стадії тестування, за підсумками якого команда інженерів заявила про успішне його закінчення. Наприклад, було встановлено, що повітряні кулі зможуть перебувати в повітрі досить тривалий час без пошкоджень через вплив агресивного середовища верхніх шарів атмосфери. Найбільш успішною з цієї точки зору стала куля під кодовим ім’ям «Марафонець»: вона протрималась в повітрі 134 дні.

Проекти по запуску літальних апаратів для забезпечення доступу в інтернет за останній час виявилися вельми популярними – ними займаються багато провідних гравців технологічного ринку.

Крім Google, ідею розробляє Ілон Маск, плануючи запуск 700 супутників на навколоземну орбіту. Він же має намір зробити крок трохи далі і зайнятися «інтернетизацією» Марсу. На початку року керівник компанії Virgin Річард Бренсон також заявив, що його компанія здійснить запуск 2400 супутників зв’язку для збільшення доступності інтернету у всьому світі.

Схожим проектом намагалися зайнятися в Facebook, маючи намір придбати компанію з виробництва безпілотників Titan Aerospace, однак Google купив цю компанію швидше, і тепер розробляє дрони для роздачі інтернету у важкодоступних місцях. У підсумку у Марка Цукерберга вирішили використовувати більш консервативні способи підключення людей до своєї соціальної мережі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: