Меню & пошук

Центральні вулиці бельгійського Гента покрили газоном і звільнили від машин на 2 місяці

Центральні вулиці бельгійського Гента покрили газоном і звільнили від машин на 2 місяці

[ads-pc-2]

3050299-slide-s-11-these-belgian-streets-ooievaarstraatcopyright-labvantroje

Влада бельгійського Генту перетворила кілька вулиць у центрі міста в імпровізовані парки та зони відпочинку, закриті для автомобільного руху, в рамках проекту «Жива вулиця» (Leefstraten).

Двадцять дві вулиці Генту, які раніше були заставлені припаркованими автомобілями, на 10 тижнів, починаючи з кінця травня, покрили газоном, розставили рослини в горщиках і столи для пікніків, обладнали дитячі майданчики. Проект був запущений ще в 2013 році, коли адміністрація міста почала співпрацювати з творчою лабораторією міських рішень Lab Van Troje.

Багато городян взяли участь у проекті в якості волонтерів і допомогли перетворювати власні вулиці. Сусіди стали частіше зустрічатися один з одним і спілкуватися ближче.

Також експеримент дав їм можливість оцінити життя без автомобілів, і в результаті деякі городяни знайшли парковку поблизу, а деякі свідомо залишили машину за межами центральної частини Гента. Знайшлися й ті, хто відмовився від використання особистого автотранспорту на пару місяців. Одним з основних стратегічних питань проекту його організатори бачать можливість влаштувати повсякденне життя городян без автомобілів, перетворивши громадські стоянки в придатні для життя місця з гірками для дітей, лавками і зонами для пікніків.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 Comment

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: