Меню & пошук

В Україні розробили дизайн автомобільних номерів європейського зразка

В Україні розробили дизайн автомобільних номерів європейського зразка

[ads-pc-2]

zna

Автомобілі українців стануть більш подібні на машини з ЄС завдяки новому дизайну номерних знаків.

Їх відмінність від нинішніх полягатиме в тому, що жовто-блакитний фон у кутку номера замінять на синій, а замість герба з’явиться прапор, ідеться в сюжеті ТСН. У ДАІ пояснюють, що приводять зовнішній вигляд номера у відповідність до євростандарту. Згодом, мовляв, залишиться лише змінити прапор на емблему Євросоюзу – і українці отримають номери країни ЄС. 

Новацію мотивують досвідом Молдови та Грузії. Та пояснюють, що переходити на нові стандарти нікого не змушують. “Просто перехідний етап. Вони вже будуть сприйматися ближче до Європейського союзу візуально. Гострої необхідності немає”, – пояснив представник Державтоінспекції Василь Брянцев.

Учасники ринку виготовлення номерів кажуть, що змінювати потрібно не номери, а систему їх виготовлення та видачі. Зокрема, прибрати монополію і дати вибір автомобілістам, де замовляти знаки. Тим часом новий дизайн номерів уже запатентували та передали приватній фірмі. На думку учасників ринку, лише для того, аби отримувати надприбутки.

“Вони пропонують зміни вигляду номерного знаку. В принципі, нічого не змінилося абсолютно. Тільки з’явилася на ринку приватна компанія, котра отримала патент на саму пластину”, – пояснила директор компанії-виробника дублікатів номерних знаків Тамара Нікель.

В Україні натепер налічується близько 8 млн автомобілів. Обсяги ринку номерних знаків оцінюють у мільярди гривень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 Comment

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: