Меню & пошук

Думки про секс змушують частіше брехати – дослідження

Думки про секс змушують частіше брехати – дослідження

Коли мозок налаштований на секс, ми частіше брешемо


[ads-pc-2]

Люди частіше брешуть, перебільшують свої досягнення, ідуть на компроміси й змінюють свою поведінку, коли в мозку активізуються ділянки, що відповідають за сексуальність – показало нове дослідження Університету Рочестера.

Учені з’ясували це у процесі чотирьох експериментів, у яких взяли участь 634 гетеросексуальні людини. Учасників поділили на дві групи: одній показували зображення сексуального характеру, іншій (контрольній групі) показували нейтральні картинки.

У першому експерименті двом людям протилежних статей з обох груп потрібно було вирішити дилему, що стоїть перед третьою людиною – прийняти пропозицію роботи в іншій країні або відмовитися, щоб залишатися з рідними і друзями. Кожен учасник отримав заготовлену наперед роль і позицію, яку вони мали відстоювати в суперечці. Виявилося, що учасники, які піддавалися сексуальним стимулам, швидше погоджувалися з позицією протилежної сторони, а не відстоювали свою. 

Дослідники пов’язали таку поведінку з бажанням сподобатися людині протилежної статі, збільшуючи ймовірність наблизитися до неї.

У другому експерименті учасники отримали завдання поспілкуватися з третьою людиною в онлайн-чаті. Вони мали переглянути профайл цієї людини, а потім створити свій. Результати показали, що люди, яких змушували перед експериментом думати про секс, більше схильні підлаштовуватися під інших.

У двох інших експериментах учасники мали говорити з незнайомою людиною про кількість попередніх сексуальних партнерів. Виявилося, що ті, кому перед експериментом показували картинки сексуального характеру, були більш схильні брехати, ніж ті, хто дивився нейтральні зображення.

«Люди будуть робити і говорити що завгодно заради того, щоб побудувати зв’язки з привабливою незнайомою людиною. Коли сексуальна система активована, вона мотивує людину показувати себе в найкращому світлі. Це означає, що ми можемо сказати незнайомцю все, аби виглядати кращими, ніж є насправді», – каже професорка Ґаріт Бьорнбаум.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: