Меню & пошук

Дослідження: від музики можна сп’яніти

Дослідження: від музики можна сп’яніти

Приблизно одна людина зі ста має таку особливість


[ads-pc-2]

Від музики, звуків певної частоти або людського голосу можна сп’яніти. Такого висновку дійшли Вчені з Університету Юти, Школи медицини університету Джонса Хопкінса та Університету Міссісіпі. Науковці з’ясували що певні звукові ефекти здатні викликати запаморочення, нудоту і втрату рівноваги. Така реакція пов’язана з дегісценцією півколових каналів  вродженою патологією внутрішнього вуха.

Як пояснили вчені, внутрішнє вухо  це система кісткових порожнин, які утворюють равлика (орган слуху) і область перед півколовими каналами (орган рівноваги). Зазвичай вони ізольовані один від одного кістковою стінкою,  але в деяких випадках вона затонка, або взагалі відсутня.  Таку особливість має приблизно одна людина зі ста. Саме вони часом відчувають запаморочення під час прослуховування музики.

Науковці пояснюють цей феномен так: наші півколові канали заповнені особливою рідиною, і коли наше тіло рухається, ця рідина також рухається, її рух відчувають спеціальні клітини, що посилають сигнал в мозок. У свою чергу, мозок у відповідь намагається скоординувати роботу м’язів так, щоб не втратити рівновагу. Якщо ж кістковий бар’єр між равликом і півколовими каналами виявляється занадто тонким або відсутній то, як показали експерименти, механічні хвилі, призначені для органу слуху, проникають в орган рівноваги. В результаті клітинам півколових каналів здається, що ми рухаємося, а мозок у відповідь застосовує відповідні дії  нам здається, що ми крутимо головою, тоді насправді ні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: