Меню & пошук

Дослідники синтезували речовину, схожу на бджолиний мед

Дослідники синтезували речовину, схожу на бджолиний мед

Під час дегустації із закритими очима учасники не змогли відрізнити речовину від натурального меду.


[ads-pc-2]

Американський стартап MeliBio синтезував речовину, схожу на натуральний мед, пише Fast Company.  

Засновники MeliBio хотіли вирішити одну з проблем, пов’язаних з виробництвом меду, — вплив бджіл на біорізноманіття. Дикі бджоли конкурують з медоносними за їжу, що ставить під загрозу їхнє виживання. Крім цього, на диких бджіл впливають зміни клімату, втрата місця проживання та забруднення середовища пестицидами. 

«Ми вирішили звернутися до науки, щоб виробляти мед так само, як його роблять бджоли, але виключити їх з ланцюжка, щоб допомогти диким бджолам», — каже генеральний директор стартапу Дарко Мандич. 

Технологія стартапу запатентована. Щоб створити аналог меду, дослідники ізолюють ДНК, а потім поміщають його у мікроорганізми в біореакторі, де й відбувається процес створення меду. Також компанія може відтворити сполуки, що містяться у меді, щоб кінцевий продукт нагадував запах натурального.

Створений прототип «нагадує смак, текстуру і в’язкість бджолиного меду». Під час дегустації із закритими очима учасники не змогли відрізнити його від натурального меду. 

Стартап планує зосередитися на продажах товару іншим компаніям — від харчових компаній до тих, які використовують мед у милі або шампунях. 14 компаній вже мають намір почати закуповувати аналог меду. Продукт з’явиться на ринку наступного року. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: