Меню & пошук

Дівчина чи літня жінка: вчені з’ясували, чому люди по-різному бачать візуальну ілюзію

Дівчина чи літня жінка: вчені з’ясували, чому люди по-різному бачать візуальну ілюзію

Виявилося, що сприйняття залежить від вікових упереджень


[ads-pc-2]

Дослідники Університету Фліндерса в ході експерименту з’ясували, що сприйняття обличчя людини залежить не лише від нейронних процесів, а й від соціальних.

Для того, щоб виявити, чи залежить сприйняття облич від вікових упереджень, вчені показали учасникам відому візуальну ілюзію «Моя дружина і моя теща». Її у 1915 році намалював карикатурист Вільям Хілл. На ній зображені одночасно молода дівчина і літня жінка, але одні люди спочатку бачать дівчину, а інші – літню жінку.

У дослідженні використали візуальну ілюзію, адже, за словами вчених, вона є ідеальним способом визначити, чи впливають соціальний і когнітивний стани на наше сприйняття на підсвідомому рівні.

В експерименті взяли участь близько 400 людей зі США віком від 18 до 68 років. Виявилося, що молоді люди спочатку бачили на зображенні молоду дівчину, а люди старшого віку – літню жінку. Учасники не знали, що цей експеримент пов’язаний з віковими питаннями.

Дослідники пов’язали сприйняття віку з власними соціо-культурними практиками та віковими упередженнями учасників, що формуються на основі підсвідомих реакцій.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: