Меню & пошук

Через недосипання людина відчуває менше позитивних емоцій — дослідження

Через недосипання людина відчуває менше позитивних емоцій — дослідження

Вчені спостерігали за двома тисячами людей у віці від 33 до 84 років.


[ads-pc-2]

Нове дослідження психологів Університету Британської Колумбії показало, що через недосипання люди більш емоційно реагують на стресові події і відчувають менше радості від позитивних подій наступного дня, пише Science Daily.  

Психологиня Ненсі Сін вивчає взаємозв’язок сну та реакції як на стресові, так і на позитивні події повсякденного життя.

«Коли люди відчувають щось позитивне, наприклад, обіймаються або проводять час на природі, вони зазвичай відчувають себе більш щасливими у цей день», — говорить Сін. «Але ми виявили, що, коли людина спить менше, ніж зазвичай, у неї не так багато позитивних емоцій від приємних подій». 

Вчені спостерігали за двома тисячами людей у віці від 33 до 84 років. Вони аналізували тривалість сну і те, як люди реагували на негативні і позитивні ситуації на наступний день. Волонтери описували свій досвід у щоденних телефонних інтерв’ю протягом восьми днів.

«Рекомендована норма для хорошого нічного сну — не менше семи годин, але кожен третій дорослий не відповідає цьому стандарту», ​​— каже Сін. «Велика кількість досліджень виявила, що недосипання збільшує ризик психічних розладів, хронічних захворювань і передчасної смерті. Моє дослідження доповнює ці докази, показуючи, що навіть незначні коливання тривалості сну впливають на те, як люди реагують на події повсякденного життя».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: