Меню & пошук

Частки із забрудненого повітря можуть досягати плоду в утробі матері – дослідження

Частки із забрудненого повітря можуть досягати плоду в утробі матері – дослідження

Забруднене повітря може нанести шкоду дитині ще до народження


[ads-pc-2]

Вчені знайшли докази того, що забрудники з повітря можуть досягати плоду в утробі матері та наносити шкоду здоров’ю в майбутньому, пише CNN з посиланням на дослідження Університету Хассельта.

Коли вагітна жінка дихає забрудненим повітрям, наприклад, від автомобілів на дизельному паливі, шкідливі частки з нього потрапляють до її легенів, а звідти можуть дістатися до плаценти і плоду.

Раніше дослідження пов’язували перебування матерів у місцях із забрудненим повітрям зі збільшенням кількості викиднів, передчасних пологів та народжуваності дітей з низькою вагою. Проте плацента вважалася непроникним бар’єром. Нове дослідження показало, що забруднення може долати цей бар’єр.

Вчені дослідили плаценту 25 жінок, які не палять, одразу після народження дітей. Там вони виявили накопичення чорного вуглецю, що утворюється внаслідок спалювання вугілля.

Джерелами чорного вуглецю є автомобілі та електростанції, керосинові лампи, спалювання сільськогосподарських угідь тощо.

Вчені поки що не впевнені, чи впливає наявність чорного вуглецю в плаценті безпосередньо на плід, тому необхідні подальші дослідження.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: