Меню & пошук

Будь-яка кількість і швидкість бігу зменшує ризик ранньої смерті – дослідження 

Будь-яка кількість і швидкість бігу зменшує ризик ранньої смерті – дослідження 

Навіть біг раз на тиждень приносить користь


[ads-pc-2]

Будь-яка кількість бігу будь-якої швидкості корисна для здоров’я й зменшує ризики ранньої смерті – пише The Guardian з посиланням на нове дослідження міжнародної групи вчених.

Науковці вже давно довели користь бігу, проте раніше вважалося, що позитивний ефект залежить від кількості бігу.

«Будь-яка кількість бігу, навіть раз на тиждень – це краще ніж не бігати взагалі. Але довгий час бігу не пов’язаний з помітнішим зменшенням ризику ранньої смерті», – пишуть автори дослідження.

Учені прийшли до таких висновків, проаналізувавши 14 попередніх досліджень, у яких взяли участь понад 230 тисяч людей. За даними про їхнє здоров’я й спосіб життя спостерігали від 5,5 до 35 років.

У час проведення досліджень майже 26 тисяч людей померли. Учені проаналізували результати п’яти груп учасників і порівняли дані тих, хто бігав, з тими, хто не бігав. Вони дійшли до висновку, що люди, які бігають, мають на 27% нижчий ризик ранньої смерті. Ризик смерті від серцево-судинних захворювань знижується на 30%, а від раку – на 23%.

Потім дослідники проаналізували, як зменшення ризику ранньої смерті пов’язане з кількістю, частотою та швидкістю бігу. Вони з’ясували, що ці фактори не пов’язані між собою. 

Помітну користь біг приносить, навіть якщо бігати раз на тиждень, менше ніж 50 хвилин на тиждень або в темпі 9,5 км на годину або менше.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 3,2 мільйони смертей щороку відбуваються через низьку фізичну активність.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: