Меню & пошук

Вчені склали генетичну карту Британії, яка показала вплив іммігрантів за 10 тисяч років

Вчені склали генетичну карту Британії, яка показала вплив іммігрантів за 10 тисяч років

[ads-pc-2]

UK_Image_Detail_NoCopyrightText.0

Вчені склали генетичну карту Великобританії, на якій зображено всі основні генетичні групи людей, що проживають на території королівства. Масштабна дослідницька робота, яка була опублікована нещодавно в журналі Nature, показала, як війни та хвилі еміграції вплинули на генетичний код британців.

Карту було створено на основі аналізу даних ДНК понад 2000 людей, чиї бабусі і дідусі були народжені в одному і тому ж регіоні – в місцевості радіусом не більше 80 кілометрів. Загальна кількість генетичних груп людей, які зараз населяють Великобританію – 17, і кожна з цих груп була утворена внаслідок переселення народів або військових завоювань Середньовіччя.

Для прикладу, чимало жителів південно-східної Англії розділяють ту саму ДНК, що і жителі Франції та Німеччини – країн, які були домом для англо-саксів перед тим, як вони переселились на Британські острови. Майже 30% ДНК в англійців співпадають з німцями, і близько 40% – з французами. Незначний слід на генетичний код британців залишили скандинавські завойовники: за словами вчених, їхня культура мала переважно військово-політичний характер, тому не стала загальнопоширеною.

Результати дослідження змогли встановити не лише історичні події та переселення, а й політично-культурні відмінності між жителями однієї країни. Для прикладу, населення Оркнейських островів на північно-східному напрямку генетично найбільше відрізняється від решти Британії – 25% їх ДНК співпало з жителями Норвегії. Жителі Уельсу також генетично відрізняються від переважної більшості британців: їх ДНК залишається незмінною протягом 10 000 років – адже вони були перші, хто заселив Британські острови після останнього льодовикового періоду.

Більше про кожну групу можна прочитати на інфографіці, яку склали в газеті Independent:

web-genetics-graphic-1

web-genetics-graphic-2

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: