Меню & пошук

Більшість людей не можуть визначити, який твір мистецтва створила людина, а який — штучний інтелект

Більшість людей не можуть визначити, який твір мистецтва створила людина, а який — штучний інтелект

Опитування пройшли 211 людей.


[ads-pc-2]

Нове дослідження професора Харши Гангадхарбатли, опубліковане у журналі Empirical Studies in the Arts, показало, що більшість людей не бачать різниці між картинами, написаними людською рукою, і зображеннями, створеними за допомогою штучного інтелекту.

Дослідження складалося з опитування, в якому респондентам пропонувалося розрізнити твори мистецтва людини і штучного інтелекту. «Людські» картини були творами художників Тома Бейлі і Стіва Джонсона — це були пейзажі у стилі імпресіонізму та геометричні абстракції. AI-роботи були результатом дії алгоритмів, написаних однією людиною.

Опитування пройшли 211 людей. 75% з них не змогли відрізнити написані людиною картини від згенерованих нейромережами. 

Вчений вирішив почати своє дослідження після того, як у 2018 році на аукціоні Christie’s був проданий Portrait of Edmond de Bellamy, створений за допомогою програми штучного інтелекту студії Obvious: він пішов з молотка за $ 432 500.

«Для мене цікавою була роль людей у ​​створенні творів мистецтва. Я завжди припускав, що є душа, яку людина вкладає в роботу. Коли машина створює роботу, як люди її інтерпретують? Яку роль відіграє знання того, хто створив твір мистецтва, в його сприйнятті?» — сказав Гангадхарбатла.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: