Меню & пошук

Астронавти NASA у майбутньому зможуть «вирощувати» будинки на Місяці й Марсі з грибів

Астронавти NASA у майбутньому зможуть «вирощувати» будинки на Місяці й Марсі з грибів

Грибні спори переживуть тривалий космічний політ.


[ads-pc-2]

За словами NASA, астронавти на Місяці й Марсі в майбутньому зможуть «вирощувати» свої будинки з грибів, а не будувати їх — повідомляє CNN. 

Транспортування матеріалів або місць проживання, у яких астронавти зможуть безпечно бути під час тривалого перебування на Марсі або Місяці, будуть дорогі. До того ж вони, ймовірно, займуть багато місця під час перевезення. Один з проєктів у Дослідницькому центрі Еймса в Каліфорнії присвячений створенню житла в непридатних для нормального життя умовах, зокрема, з допомогою грибів і міцелію (грибниці) — невидимих підземних ниток, що складають основу гриба.

«Зараз традиційні проєкти середовища проживання на Марсі схожі на черепаху: переносити будинки на спині — надійний план, але з величезними витратами енергії», — сказала Лінн Ротшильд, головна дослідниця проєкту на ранній стадії. —Замість цього ми можемо використовувати міцелій для вирощування середовищ існування, коли доберемося туди».

Астронавти зможуть взяти набагато компактніше середовище проживання з легких матеріалів. Грибні спори переживуть тривалий космічний політ. Усе, що потрібно зробити астронавтам на місці, — це активувати гриби, додавши воду.

Міцелій генетично змінять так, щоб він не міг існувати, якщо буде відділений від поверхні. Це запобігатиме забрудненню Марсу й Місяця. 

За задумом проєкту, «космічний» будинок буде складатися з трьох шарів. Верхній шар — лід. Це захистить астронавтів від радіації. Тала вода буде стікати на другий шар — ціанобактерії. Вони будуть переробляти вологу й сонячне світло в кисень для астронавтів і в поживні речовини для третього шару — міцелію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: