Меню & пошук

500 тисяч мідій «зварилися» на пляжі Нової Зеландії через підвищення температури води

500 тисяч мідій «зварилися» на пляжі Нової Зеландії через підвищення температури води

Це пов'язано з глобальним потеплінням.


[ads-pc-2]

Сотні тисяч мідій викинуло на пляж Північного острову Нової Зеландії. Як повідомляє Science Alert, причиною цього стало підвищення температури Тихого океану, викликане глобальним потеплінням.

Мертвих молюсків знайшов новозеландець Брендон Фергюсон. Він гуляв уздовж берега разом із сім’єю та друзями, щоб зібрати мідії на вечерю, коли побачив тисячі мушель, які повільно «варилися» під сонцем.

За словами Фергюсона, на пляжі був неприємний запах: «Пахнуло смертю. Більшу частину раковин уже вичистили чайки й інші тварини, але там ще залишалися сотні цілих мідій − мертвих або тих, що поступово помирали». За його підрахунками, на березі було більше пів мільйона мідій.

На думку океанологів, які вивчають регіон Нової Зеландії, мідії викинуло на берег через тепло морських вод, низькі відпливи й високий тиск. Вважається, що підвищення температури води стало наслідком глобального потепління.

«Води Нової Зеландії діють як губка, − сказала міністерка з питань охорони навколишнього середовища Вікі Робертсон. − Вони поглинають більше вуглекислого газу, ніж наші ліси, − набагато більше, ніж можуть переробити. І що теплішою стає вода, то меншою є її здатність поглинати парникові гази, уміст яких в атмосфері зростає й впливає на зміну клімату».

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: