Меню & пошук

Техаський студент створив тривимірну карту всіх супутників навколо Землі

Техаський студент створив тривимірну карту всіх супутників навколо Землі

satelites

Студент першого курсу Університету Техасу Джеймс Йодер (James Yoder) створив тривимірну карту з усіма супутниками, що зараз знаходяться на орбіті Землі.

Карта оновлюється в режимі реального часу з урахуванням даних зі Space-Track.org. За легендою, сині точки на тривимірній карті показують супутники, червоні – використані ракети, а сірі – iнше космічне сміття. На сайті проекту можна подивитися орбіту кожного об’єкта (для цього потрібно просто клікнути по точці) і його характеристики (наприклад, клас і швидкість). Для розрахунку положення супутників використовується JavaScript-бібліотека satellite.js.

Також на Stuff in Space є групи супутників. Наприклад, окремо доступні орбіти навігаційних супутників GPS, ГЛОНАСС, Galileo, мережі супутникового зв’язку Iridium (а також супутники Iridium, які більше не використовуються), голки-антени, що залишилися після проекту West Ford і мікросупутники, які вивели ракетами Ariane 5.

На даний момент на орбіті Землі працюють понад 1200 супутників, за даними Союзу стурбованих вчених США (Union of Concerned Scientists). США належать 495 апаратів, Росії – 131, Китаю – 115, включаючи орбітальну станцію «Тяньгун-1».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: