Жодна країна світу не зможе досягти гендерної рівності до 2030 року
Жодна країна світу не зможе досягти гендерної рівності до 2030 року
Для цього необхідно внести багато змін у законодавство кожної з країн
[ads-pc-2]
До 2030-го жодна країна не зможе повністю на законодавчому, громадському та суспільному рівні забезпечити стовідсоткову гендерну рівність. Це стосується навіть тих держав, де вже було здійснено чимало змін. Про це йдеться в доповіді, оприлюдненій разом з глобальним гендерним індексом SDG, пише CNN.
Індекс SDG 2015-го підписали представники 193 країн. Згідно з документом, у кожній з держав мала бути створена глобальна дорожня карта для подолання бідності та захисту жінок з кінцевим терміном до 2030 року. Однак навіть європейські країни не встигають впоратися з цим завданням.
«Наш індекс виявив: за наступні 11 років жодна з країн повністю не трансформує свої закони, політику або рішення щодо державного бюджету в масштабі, необхідному для досягнення гендерної рівності до 2030 року», – заявила Алісон Холдер, директорка програми.
У доповіді також було оприлюднено: 2,8 мільярда жінок і дівчат живуть у країнах, в яких не визнають гендерну рівність та нічого не роблять задля покращення ситуації.
«Цей звіт має стати поштовхом для світу. 40% дівчат і жінок на нашій планеті живуть із думкою, що гендерної рівності не існує», – додає Мелінда Гейтс.
У документі також наголошується: гендерна рівність руйнується через військові конфлікти. Тому автори доповіді закликають міжнародне співтовариство допомогти постраждалим у Чаді, Конго, Ємені, Нігері та Мавританії захистити свої права.
У регіональному розрізі Європа і Північна Америка очолили індекс. Внизу рейтингу опинилися африканські країни. Однак індекс зокрема продемонстрував: країни з меншими ресурсами здатні краще вирішувати питання гендерної нерівності, ніж багатші країни. Наприклад, Сенегал має вищий відсоток жінок у парламенті (42%), ніж Данія (37%). Це при тому, що ВВП на душу населення в Скандинавії у 56 разів вище.