За 60 років людство може втратити землі, придатні для вирощування їжі
За 60 років людство може втратити землі, придатні для вирощування їжі
Головна причина – агресивне сільське господарство
[ads-pc-2]
Людство вирощує 95% своєї їжі у верхньому шарі ґрунту. Він став одним з найважливіших компонентів харчової системи. Але завдяки агресивним методам ведення сільського господарства майже половина найпродуктивніших ґрунтів зникла за останні 150 років, пише The Guardian.
Така тенденція до зменшення родючих ґрунтів загрожує врожаям сільськогосподарських культур і сприяє забрудненню поживних речовин, поширенню мертвих зон і ерозії. Тільки в США площа орних землях знижується в 10 разів швидше, ніж здатна відновлюватися.
Дослідження 2004 року, опубліковане в журналі Американського коледжу харчування, виявило: кількість поживних білків, кальцію, фосфору та вітамінів В2 і С у с/г культурах 1999-го та 1950-го суттєво відрізняється. За півстоліття поживність рослин та їжі різко впала.
Якщо не змінити темп і методи експлуатації земель, за 60 років майже не залишиться площі, придатної для вирощування їжі. Про це у звіті стверджує Марія-Хелена Семедо з Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО ООН). А 2050 року на планеті може настати продовольча криза через зростання кількості населення до 9 мільярдів людей.
Щоб змінити цю ситуацію, фермери повинні ретельно стежити за сівозмінами та вирощувати рослини, які збагачують ґрунт вологою та мінеральними речовинами.