Меню & пошук

#YouKnowMe: американки почали флешмоб проти заборони абортів

#YouKnowMe: американки почали флешмоб проти заборони абортів

Переривання вагітності заборонене навіть для жертв зґвалтування


[ads-pc-2]

У США американки почали флешмоб #YouKnowMe, протестуючи проти заборони абортів у кількох штатах. За статистикою, кожна четверта жінка переривала вагітність. Однак дуже рідко про це зізнавалася навіть найближчим родичам. Тому на підтримку тих, хто робив аборт, американки з хештегом #YouKnowMe викладають власні історії про переривання вагітності, пише USA Today.

Причиною флешмобу стало прийняття законів у кількох штатах Америки про заборону абортів. Зокрема у штаті Джорджія стало неможливим переривання вагітності з моменту, коли лікар встановить серцебиття в дитини, тобто не пізніше шести тижнів. Часто в цей термін жінка може навіть не знати, що вагітна. Після цього схожий закон прийняли в Алабамі. Документ передбачає довічне ув’язнення не лише жінці, яка зробила аборт, але й лікарю. Винятків не зробили навіть для жертв зґвалтування чи інцесту.

Флешмоб розпочала ведуча та акторка Бізі Філіпс. Вона заявила, що зробила аборт у 15 років і не шкодує про це, тому що не була готова стати матір’ю. Філіпс закликає флешмобом покінчити з ганьбою та цькуванням тих, хто переривав вагітність. Її пост в Instagram зібрав понад 136 тисяч лайків, а в Twitter – понад 8 тисяч репостів і 42 тисячі вподобань.

Проти заборони абортів виступила низка жінок-політиків, селебрітіс і спортсменів. Зокрема рішуче протидіяти дискримінаційному законодавству закликали Леді Гага, Різ Візерспун, Мішель Родрігес, Аліса Мілано. Остання закликала влаштувати секс-страйк, тобто бойкотувати інтим, поки права жінки на її тіло не відновляться.

«Це програма Трампа, яка не лишає жінкам вибору, це частина війни з жінками», – написала Аліса Мілано в Twitter.

«Це огидно. У 2019-му ми бачимо, як права жінок розривають та відбирають. Ми заслуговуємо мати право над власними органами та самостійно приймати рішення», – написала Хлоя Грейс Морец.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: