Меню & пошук

В Ісландії вшанують льодовик, що розтанув, меморіальною дошкою

В Ісландії вшанують льодовик, що розтанув, меморіальною дошкою

Вікінги називали прадавній льодовик «мертвим тролем»


[ads-pc-2]

Науковці Ісландії та Сполучених Штатів створили меморіальну дошку в пам’ять про перший із льодовиків, який розтанув через глобальне потепління. У такий спосіб вчені хочуть назавжди позначити місце, де Okjökull (скорочено «Ok») колись піднімався над ландшафтом, пише Live Science.

Ok до 2014-го вважався одним з найдавніших ісландських льодовиків. Однак п’ять років тому розтанув так, що втратив статус льодовика.

Науковці стверджують: Ok – не остання жертва глобального потепління. Льодовики Ісландії втрачають близько 10 мільярдів тонн льоду щороку. До 2200 року на всі 400 з них, ймовірно, чекає доля Ok. За умови, що в найближчі десятиліття не скоротиться кількість викидів парникових газів.

Символічну меморіальну дошку встановлять 18 серпня.

«Ok – перший ісландський льодовик, що втратив свій статус. У наступні 200 років ми очікуємо, що всі наші льодовики пройдуть цим шляхом», – написано на дошці.

Також додано текст «415ppm C02». Це співвідношення парникових газів в атмосфері Землі, найбільше за всю історію планети з того часу, коли еволюціонувала людина.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: