Меню & пошук

У Латвії заборонили наближатися до тюленів – ті нервують через надмірну увагу

У Латвії заборонили наближатися до тюленів – ті нервують через надмірну увагу

Тварини помирають, тікаючи від людей


[ads-pc-2]

Управління із захисту тварин у Латвії випустило анімований ролик, у якому просять туристів не наближатися до тюленів. А місцевих мешканців – утриматися від подорожей до узбережжя. Тварини надзвичайно нервують через надмірну увагу, йдеться на Facebook-сторінці Управління із захисту тварин.

В останні місяці до Управління надійшло багато звернень про те, що тюлені «розгулюють» неприродними для них місцями – у лісах, парках та навіть вулицями міст. Так тварини рятуються від надмірної людської уваги. Туристи чи місцеві мешканці, бачачи на березі моря тюленів, підходять до них. Для тварин такий контакт – особливо стресовий, тож вони шукають тихого відпочинку.

Аби пояснити громадянам небезпеку від оглядин тюленів, чиновники створили ролик, в якому продемонстрували наслідки людського втручання в життя тварин. Наприклад, мама-тюлень може припинити годувати дитинча, побачивши, як до них наближається людина, а самець-тюлень не підпливе до самки, якщо біля неї хтось стоятиме.

"Neej ronim tuvumā, ronim brīvdiena…"

"Neej ronim tuvumā, ronim brīvdiena…", tā pagājušajā gadā ap šo laiku dziedāja Intars Busulis. Šī pamācība spēkā ir joprojām – neaiztieciet roņu mazuļus pludmalē, netraucējiet tos, lai neapdraudētu. Tiesa gan jāuzsver, ka roņu mammas saviem mazuļiem zivis gan nenes – šajā vecumā tie joprojām barojas tikai ar mammas pienu. Līdz ar to izbiedēšana un iztraucēšana ir vēl jo vairāk bīstamāka.

Uverejnil používateľ Dabas aizsardzības pārvalde/Nature Conservation Agency of Latvia Utorok 5. marca 2019

«Варто знати, що дорослі тюлені та їхні дитинчата – не музейні експонати і не тимчасова виставка», – наголошують в латвійському Управлінні із захисту природи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: