Меню & пошук

У Ботсвані декриміналізували одностатеві стосунки

У Ботсвані декриміналізували одностатеві стосунки

Раніше гомосексуалізм карався 7 роками в’язниці


[ads-pc-2]

У Ботсвані Верховний суд 11 червня прийняв історичне рішення про декриміналізацію ЛГБТ-стосунків.  Суд одностайно постановив видалити частини кримінального кодексу країни, в яких передбачалося ув’язнення за гомосексуалізм до 7 років. Ці положення закону визнали неконституційними, пише France24.

«Людській гідності завдається непоправна шкода, коли групи будь-яких меншин стають маргіналізованими» , – заявив суддя Майкл Лебуру під час засідання. На його думку, заборона була «дискримінаційною».

Рішення стало головною перемогою для лесбійок, геїв, бісексуалів і трансгендерів (ЛГБТ) у Ботсвані, які вже давно боролися за декриміналізацію ЛГБТ-стосунків.

Відповідальність перед законом за гомосексуальність на території Ботсвани вперше ввела Велика Британія, коли та була її колонією. Згодом норми конституції просто перенесли до кримінального кодексу країни після здобуття нею незалежності 1966 року.

2018-го один зі студентів Університету Ботсвани подав до Верховного суду клопотання про неконституційність статті про гомосексуалізм та інших положень закону. Цього року статтю вдалося декриміналізувати.

В останні роки Ботсвана зробила низку кроків для поліпшення становища прав ЛГБТ-спільноти. Зокрема в країні заборонена дискримінація на робочому місці на основі сексуальної орієнтації, а 2017-го Верховний суд підтвердив право трансгендерної жінки бути особою жіночої статі.

Нещодавно президент Ботсвани також висловив свою підтримку ЛГБТ-спільноті, сказавши: «Як і решта громадян, вони заслуговують на захист своїх прав».

Водночас гомофобія залишається серйозною проблемою на всьому африканському континенті. З більш ніж 70 країн світу, які досі забороняють одностатеві стосунки, приблизно половина розташована в Африці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: