«Життя коротке, щоб витрачати його на комплекси»: як бути плюс-сайз моделлю в Україні
«Життя коротке, щоб витрачати його на комплекси»: як бути плюс-сайз моделлю в Україні
Марія Павлюк про комфорт у власному тілі та бодіпозитив
[ads-pc-2]
Марія Павлюк – модель плюс-сайз і переможниця першого сезону реаліті-шоу «Модель XL». Марія розповідає Inspired про власну боротьбу з комплексами, прийняття себе і те, як розвивається індустрія плюс-сайз моделей в Україні.
Комплекси і зайві кілограми
До вагітності у мене взагалі не було серйозних комплексів з приводу фігури. Я мала 48 розмір, і подобалася собі. Звісно, я розуміла, що всі люди не ідеальні, і в кожного є свої недоліки, але я любила себе. Перейматися я почала після вагітності, адже це був досить стресовий період, коли я набрала 30 кілограмів. Це відбулося дуже різко і почало впливати на мій емоційний стан. Після цього у мене з’явилося багато комплексів, не знаю, чи пов’язано це лише з моїм ставленням до себе чи також з оточенням, яке могло мені ненароком вказувати мені на мої недоліки.
До проекту «Модель XL» я взагалі не думала про модельну кар’єру, хоча до народження дитини мала для цього набагато кращі дані, ніж зараз. Мені подобалося фотографуватися, але я ніколи не задумувалася над тим, щоб будувати своє життя поза шаблоном «закінчити університет-знайти роботу-вийти заміж». Я не думала, що можна взагалі хотіти чогось більшого.
Але в перший рік після народження дитини у мене був дуже складний період, коли я зрозуміла, що сиджу вдома і починаю деградувати. Я відчувала, що прийшла точка кипіння, і потрібно щось змінювати. Тоді я вирішила подати заявку на проект, але не думала серйозно про кар’єру моделі, просто хотіла розвіятися і дізнатися щось нове. Через деякий час мені подзвонили і запросили на проект.
Це дуже сильно мене змінило, і тепер я думаю: якби мені 5 років тому те мислення, яке я маю зараз, у мене могло б бути зовсім інше життя.
Під час проекту мені вдалося скинути 15 кілограмів, тобто схуднути на 2 розміри – і я не стала худою, але позбавилася того, що мені в собі не подобалося і викликало комплекси. До того, як я вийшла заміж і народила дитину, у мене був 48 розмір, я була в значно кращій формі, а зараз маю 52 розмір, проте подобаюся собі більше. Я зрозуміла, що не хочу худнути далі, бо мені комфортно в моєму тілі.
Але якби я просто фізично не могла скинути ці кілограми, то все одно навчилася б любити себе такою і перетворила б це на свою фішку.
У людини можуть бути якісь особливі очі, які їй не подобаються, або вуха, які трохи стирчать, але насправді це може стати родзинкою зовнішності, що буде подобатися іншим. І це все йде зсередини, з любові до себе і впевненості.
Але любов до себе не приходить від сидіння на дивані. Потрібно розвивати себе як особистість, а не зациклюватися на зовнішності. Коли ти постійно пізнаєш нове, розвиваєшся, спілкуєшся з цікавими людьми, доглядаєш за собою, ходиш на класні заходи, шукаєш себе у різних сферах, твій світогляд буде змінюватися. І коли тобі не лише твоя мама казатиме, що ти красуня, але й інші люди, це заряджатиме тебе ще більше. І тоді ти просто забудеш про ці комплекси, навіть якщо не позбавишся від них повністю.
Слухати себе
Для мене основним критерієм перебування в хорошій формі є хороше самопочуття. Якщо мені комфортно у власному тілі, значить все добре. При цьому розумію: якщо дозволю собі щось зайве, мені не буде так добре. Я відчуваю свою межу – якщо вага збільшується на кілька кілограмів, я можу почувати себе гірше.
Скинувши 15 кілограмів під час проекту, я не стала худою, просто моя фігура стала виразнішою, і я дійсно краще почуваюся. Я не хочу худнути більше, але це не значить, що це підходить всім. Потрібно прислухатися до себе і намагатися зрозуміти, в якому тілі нам комфортно. Можливо, є дівчата, які б хотіли працювати моделями плюс-сайз, але їм до цього не вистачає якихось 5 кілограмів. Проте з цими кілограмами вони можуть почувати себе дуже некомфортно. Найважливіше, в першу чергу, слухати себе, чого ти хочеш, як ти себе почуваєш, а не дивитися на тренд плюс-сайз моделей чи худих моделей.
Бути плюс-сайз – не значить дозволяти собі все
Якщо комусь здається, що бути моделлю плюс-сайз дуже легко, бо можна їсти що завгодно і не слідкувати за фігурою, то це неправда. Особисто мені дуже важко «відходити» від некорисної їжі. Якщо я сьогодні з’їм піцу, мені потрібно цілий тиждень старатися не їсти після 18:00, бо все-таки у моделі плюс-сайз не має бути живота. Я пересвідчилася в цьому на власному досвіді, особливо на закордонних зйомках.
У кожної моделі має бути підтягнуте тіло, але комусь для цього потрібно 4 рази на тиждень важко тренуватися, а комусь достатньо нескладних вправ, активного способу життя і правильного харчування. Особисто мені нескладно набрати і скинути вагу, але я це переважно корегую харчуванням, а не важкими фізичними навантаженнями, мені достатньо просто бути активною.
У моделей плюс-сайз є свої стандарти. Стандартні параметри для моделі XL – 110х80х110, але в Європі перевагу надають моделям з розміром між L та XL.
Які стандарти у плюс-сайз
В Україні для того, щоб бути професійною моделлю і працювати лише в цій сфері, а не просто час від часу підпрацьовувати, потрібно мати стандартні параметри навіть у плюс-сайз. Якщо в дівчини немає занадто великих перепадів між талією і стегнами, тобто співвідношення її параметрів стандартні, вона буде мати багато роботи. Проте і дівчата, які мають не зовсім стандартну фігуру також можуть працювати моделями, наприклад, в б’юті.
Але замовники можуть висувати свої критерії: комусь потрібна модель дуже великого розміру, щоб показати, як буде сидіти одяг на жінках – аудиторії бренду. Наприклад, є український бренд Ukreina, який робить одяг для пишних жінок, але я не підходжу для них як модель, бо маю погладшати ще на 2 розміри. Комусь потрібні сurvy дівчата, комусь – з фігурою пісочний годинник, комусь – з великими грудьми. Але все одно найважливіше – обличчя.
Як бути моделлю XL в Україні
Зараз у світі все більше роботи з’являється для моделей з нетиповою зовнішністю. Проте в Україні плюс-сайз моделей досі рідко запрошують на телебачення, наприклад, в телевізійну рекламу. Навіть в рекламі шампуню ви не побачите дівчину з пишними формами, бо до цього ще не звикли. Вважається, що камера візуально додає кілограмів, тому моделі плюс-сайз на відео начебто виглядають ще більшими.
Індустрія плюс-сайз моделей в Україні поки що нерозвинена. У нас є кілька швейних фабрик і брендів, які відшивають одяг великих розмірів, і тоді їм потрібні моделі плюс-сайз. Але все одно для нас роботи мало. Зазвичай красивий одяг для пишних дівчат роблять закордонні бренди, а серед українських є лише кілька брендів, які шиють якісний і стильний одяг.
Якщо порівнювати з іншими країнами, то мені здається, що в Україні найбільша концентрація моделей плюс-сайз на одне робоче місце і дуже велика конкуренція, адже у нас є багато дівчат, які можуть працювати моделями плюс-сайз, для яких не вистачає роботи, тому багато хто їде працювати за кордон. Наприклад, саме зараз я працюю в Туреччині, і поки що це мій другий закордонний контракт.
Я помічаю, що в Україні сфера плюс-сайз моделей зараз дуже активно обговорюється, але не так активно розвивається.
Багато хто сприймає це не як можливість роботи для пишних дівчат, а просто як дивне явище, яке всіх цікавить. Але від цього більше роботи для плюс-сайз не з’являється.
А ті замовники, які працюють з моделями плюс-сайз, були раніше, просто про це не так багато говорили.
В Америці, Європі та Азії це вже давно норма, звичайна робота моделі, просто іншого розміру. Мені б хотілося, щоб моделей плюс-сайз так не виділяли, щоб і моделі з розміром XS, і моделі з розміром XL просто працювали на одному рівні.
Про бодіпозитив
Не варто поєднувати бодіпозитив і модельний бізнес, бо бути моделлю – це, перш за все, робота, до того ж, важка. Не кожна дівчина з пишними формами і відповідними параметрами може стати моделлю.
Звісно, те що дівчата з пишними формами можуть працювати моделями, це класно, бо це дає можливість робити кар’єру у цій сфері. До того ж, звичайні дівчата і жінки також хочуть бачити красивих моделей свого розміру. Приклад успішної моделі XL може надихнути інших не комплексувати через фігуру. Багатьом дівчатам комплекси заважають робити те, що вони люблять. А моделі плюс-сайз на обкладинках, в журналах і на подіумах можуть показати, що можна досягти всього, чого захочеш, і не треба обмежувати себе через вагу.
Коли з’явилося фото обкладинки британського Cosmopolitan з моделлю Тесс Холлідей, я помітила багато начебто конструктивної критики про те, що бути в такому розмірі – шкідливо для здоров’я. Але буває так, що людина просто не може схуднути, але життя не закінчується на 150 кілограмах, і Тесс Холлідей живий приклад цьому. Вона не закликає нікого мати таку саму вагу чи не слідкувати за собою, але вона показує, що в будь-якому тілі можна насолоджуватися життям. Бо воно занадто коротке, щоб витрачати його на комплекси.
Фото: Марії Павлюк
Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб не пропускати найцікавіші тексти