Меню & пошук

Як знайти баланс між роботою і життям?

Як знайти баланс між роботою і життям?

[ads-pc-2]

Як знайти баланс між роботою і життям?

Для підприємця, який запускає стартапи, завжди є мільйон справ, які потрібно зробити і години, що працюють проти вас. Досить легко нехтувати своїм здоров’ям і своєю сім’єю, витрачаючи свій час на все нові й нові невідкладні ситуації. Знайти час для себе або подумати про майбутнє бізнесу може здатися майже неможливим, але ви не зможете продовжувати рух зі швидкістю 100 миль на годину, якщо у вас порожній бак.

Відомий британський мільярдер та підприємець Річард Бренсон ділиться власними порадами з приводу того, як йому вдається керувати своїми компаніями, і водночас не втрачати можливість жити повноцінно.

Приділяйте будь-який вільний час родині

Великою проблемою може стати просте орієнтування в повсякденних справах. Для мене технології тут є великою підмогою – я використовую на своєму телефоні календар, електронну пошту та нагадування для того, щоб організовувати та орієнтуватися в своїх справах та зустрічах. Ви також можете все це використовувати, принаймні, щоб гарантувати собі час на регулярне харчування і необхідний сон. Моя сім’я є центром мого життя, так що в якій би точці світі я не знаходився, коли у мене є кілька хвилин, я розмовляю з дружиною та дітьми.

Робіть короткі перерви

Короткі перерви можуть мати велике значення. Коли все навколо занурено в гарячковий поспіх, мені допомагає чашка хорошого англійського чаю. А після довгого дня ділових поїздок і зустрічей, гаряча розслабляюча ванна змінює мій стан. І не забувайте робити фізичні вправи, щоб підтримувати тіло в такому ж активному стані, як і розум. Я намагаюся починати свої дні на острові Некер (острів, що належить Бренсону) з плавання біля острова або гри в теніс.

Робіть кожен день унікальним

Але в той час як деякі люди намагаються боротися зі стресами підприємництва шляхом створення суворого денного розпорядку, у який входить лише мінімум – їжа, сон і, можливо, вправи – я не в змозі описати свій розпорядок, тому що в мене його немає. Я намагаюся, щоб кожен день був унікальним. Якщо ви любите життя і хочете прожити його максимально сповна, у вас для цього є безмежні можливості.

Будьте гнучкими, визначте пріоритети

Як підприємець ви повинні знайти спосіб бути гнучким, тому що коли є проблеми, ви повинні визначити пріоритети. Якщо у вас є заплановані справи, які потрібно відкласти, то так тому і бути. Я виявив, що кращим рішенням було найняти людей, які можуть вести справи нашого бізнесу з тим, щоб я міг виконувати представницькі функції Virgin Group. Цей розподіл функцій виявився дуже корисним для нас зовсім нещодавно в ситуації з Virgin Trains, нашим залізничним бізнесом у Великобританії, коли Департамент транспорту відхилив нашу заявку. Це було настільки важливе питання, що я кинув всі інші справи, щоб зосередитися на цьому і спробувати знайти позитивне рішення. 10 вересня я особисто представляв нашу заявку на розгляді транспортного комітету.

Відпочивайте та плануйте

Після того як ви навчилися делегувати і звільняти себе від мікроменеджменту, необхідно скористатися цією можливістю, щоб зосередитися на майбутньому. Життєво важливо знайти час для надихаючих думок. Коли я буваю на острові Некер, то кожен день проводжу якийсь час в гамаку з блокнотами і iPad’ом, обдумуючи нові мрії і ідеї. На початку вашої кар’єри, ви, можливо, в змозі приділити плануванню всього 10 хвилин в день під час ділових поїздок, або в перерві між зустрічами, але навіть якщо це все, що ви можете зробити, ви повинні використовувати це по максимуму.

Делегуйте

Навчитися делегувати також означає, що ви можете на певний час повністю відключитися від справ – це дозволить зберегти вас свіжими для інших завдань. Одне з моїх щоденних задоволень – це допомога іншим і робота з нашим благодійним фондом Virgin Unite. Бізнес-лідери часто стають ізольованими у своєму власному світі, тому благодійна діяльність дозволяє побачити речі з іншого боку. Просто дивно, як концентрація уваги на таких питаннях, як охорона здоров’я, бідність і збереження клімату допомагає змінити ваше мислення в інших областях.

Отримуйте задоволення

Нарешті, щоб бути свіжим і готовим до всього, потрібно знайти час для гри. У вас набагато більше шансів на успіх, якщо ви відчуваєте задоволення, тому грайте так само ретельно, як працюєте, якщо не більше! Знайдіть час, щоб посміятися, поспілкуватися з друзями або новими людьми. Можна просто обмінятися жартом через Twitter :)

Читайте також: 15 принципів успіху від Річарда Бренсона

via Entrepreneur

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2 коментарі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: