Меню & пошук

Люди, що надихають. Мандрівник Орест Зуб

Люди, що надихають. Мандрівник Орест Зуб

[ads-pc-2]

Дністровський каньйон

Ми досить давно не писали про людей, чиї вчинки надихають нас на позитивні зміни у житті та за чиїм прикладом ми можемо розкрити себе заново. Сьогоднішнім гостем Inspired є Орест Зуб, блогер та мандрівник зі Львова, який побував уже у кількох десятках країн та не збирається зупинятися на цьому. Всіма враженнями про подорожі Орест ділиться у своєму блозі, а також проводить онлайн-тренінги на цю тему.

Орест Зуб Якою була твоя перша подорож  як ти зважився на неї і чому обрав саме ту країну?

– Насправді я почав подорожувати ще змалечку (початкова школа), коли батьки відправляли мене у міжнародні табори для вивчення іноземних мов.

Також першою свідомою справжньою мандрівкою вважаю самостійну поїздку Європою, коли мені було 19 років. Я продав свій крутий велосипед, який збирав протягом довгого часу. Це було моїм улюбленим заняттям і найбільшою матеріальною цінністю. Але я чітко знав для чого мені ці гроші. Я був готовий до незабутньої подорожі, яка стала фактично початком нового життя. У кожної людини є той переломний момент, який починає новий відлік. В моїй голові ні на мить не промайнуло сумнівів щодо зробленого вибору. Тому я половину літа провів  у Іспанії, Німеччині, Австрії, Італії, Чехії і Польщі, повернувшись вже зовсім іншою людиною.

– Чи багато грошей ти витрачаєш на подорожі? Як можна здешевити вартість мандрівок?

До недавнього часу практично всі мої заощадження я використовував на мандри. Крім того чітко веду облік своїх фінансів не лише під час мандрівок, а у повсякденному житті. Скажімо у 2011 році на закордонні поїздки я витратив 11 719 грн. Це за 41 день перебування закордоном. Крім того ще десь так само часу провів, мандруючи Україною. В середньому денний бюджет подорожування Європою складає 300 грн. Це якщо не розкидатися коштами. Ось тут я писав як можна зекономити у мандрах Європою, а тут як взагалі подорожувати безкоштовно.

Єгипет

Станом на початок липня я вже провів 53 дні у подорожах, на що пішло 22 700 грн. Сюди не відношу практично місяці дослідження Східної України, з якою я був до цього знайомий менш як з Індією. Чому така різниця, запитаєте? Просто були вже витратніші мандрівки (Близький Схід, оренди авто у Європі і т.д.). Крім того у більшість поїздок брав з собою свою другу половинку ;-) Скоро я у буду у Венеції і далі у Австрії на навчанні туризму і підприємництва в рамках літнього університету. А далі на початку серпня плануємо роуд-тріп по Словаччині. А далі, ой…. :)

В міру того, як покращується фінансове становище можна і розширювати географію та різновидність мандрів.

Як ти вважаєш, чому українці так мало подорожують, і як це можна змінити?

– Україна перебуває на типовому етапі, коли лише формується свідомість суспільства країни, що розвивається і відбувається накопичення капіталу її громадян.

Лише гляньте, кого Ви найчастіше бачите, коли самі їдете у мандрівку? Американці, австралійці, громадяни країн Західної Європи, ізраїльтяни, ну і росіяни в найбільш заїжджених місцях. Чому? Бо у більшості вже є свої авто, будинки і комфортний рівень життя. Після надбання ось таких матеріальних благ, люди прагнуть до знань, самореалізації і шукають кайф вже у інших площинах. Подорожі, як ніщо на світі сприяє пізнанню світу і самого себе. Щораз далі більше поляків починають виїжджати у найвіддаленіші куточки планети. Будуть їздити і українці, і вже починають. Як змінити? Ніяк!!! А для чого? Це природній процес, який прийде з часом. Ось побачите.

Який відпочинок ти полюбляєш – гірськолижний, екскурсійний, на морі? Що порадиш брати з собою у кожен з цих видів туризму?

– Я люблю активний відпочинок. Вже 9 років катають на сноуборді. Крім того практично завжди при нагоді орендую мотоцикл і деруся у найвіддаленіші місця певної території. Так само, дуже зручно є взяти авто напрокат, що сильно розв’язує руки. Не можу сидіти більше 2-3 днів на одному місці. Абсолютно всі подорожі організовую самостійно, хоча і можу долучитися до певного туру вже на місці, якщо кудись складно потрапити власним ходом. Між морем і горами все таки виберу гори. Але мабуть, найкращим варіантом є поєднати обидва. Ось спробую втілити давню мрію: в один день покататися на борді і окунутися у морі. Це можливо здійснити у Італії, Австрії чи Франції, де високогірні альпійські льодовики знаходяться 300 км від Середземного моря. Ехххх…

Як люди можуть перебороти свої страхи щодо подорожей?

– Друзі, ніяких небезпек нема. Це все у вашій голові. Просто спробуйте і ви підсядете на те, що і я ;-) Успіхів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

3 коментарі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: