Меню & пошук

Навіщо Україні заборона виробництва хутра і чому час всім відмовитися від нього

Навіщо Україні заборона виробництва хутра і чому час всім відмовитися від нього

Тренд на відмову від хутра стає дедалі популярнішим, але його продажі не падають


[ads-pc-2]

Лос-Анджелес ще на один крок наблизився до повної заборони продажу одягу та аксесуарів з хутра, а навесні 2018 року Сан-Франциско стало найбільшим містом у США, в якому така заборона почала діяти. Лондонський тиждень моди цього року вперше в історії повністю відмовився від використання натурального хутра на показах. Воно більше не з’являтиметься в колекціях Burberry, Gucci, Tom Ford, Michael Kors, Versace, DKNY, Furla, Hugo Boss, Armani, H&M, Zara, Topshop, Next та багатьох інших.


Чому виробництво хутра все одно зростає

Як пише Vox, цього вдалося досягти завдяки анти-хутровому руху PETA, що з’явився у 1980-х і досяг значного зменшення продажів хутра в 1990-х.

Попри активність зоозахисників і тренд на відмову від натурального хутра серед фешн-брендів, дослідження ринку Euromonitor International показали, що лише цього року у США очікується виробництво одягу та аксесуарів з хутра на понад $352 мільярди. Це трохи більше, ніж 2014 року, коли в країні виготовили хутряних виробів на $336.9 мільярдів. Але виробництво збільшується не лише через фешн-індустрію, а й через створення меблів з хутряними елементами. З 2011 до 2016 року цей сектор зріс на 10%.

Штучні шуби Burberry

За інформацією найбільшої американської асоціації хутра Fur Information Council of America (FICA), продажі хутра у світі зросли більше ніж на 50% з 2011 до 2013 року. А 55% покупців хутра – люди до 44 років, що спростовує міф про те, що хутро носять переважно старші люди.

Незважаючи на те, що великі фешн-бренди відмовляються від використання хутра з етичних міркувань, їхні рішення поки що не мають серйозного впливу на цілу індустрію, адже за підрахунками FICA, 85% хутряних ритейлерів та виробників – малі сімейні бізнеси.


Катерина Сорока, юристка, зоозахисниця, співзасновниця ГО «Єдина Планета», співкоординаторка хутроOFF

Я можу лише припустити, що збільшення виробництва та продажів хутра пов’язане зі збільшенням попиту на хутро в Китаї та з виведенням з тіні переважної більшості ринку в Росії.

У Китаї дуже слабкий зоозахисний рух, і при цьому збільшуються статки середнього класу. Там існує стереотип щодо статусності хутра, тому зі збільшенням статків китайці споживають більше хутра та більше купують його на аукціонах. Дуже часто саме китайські бізнесмени купують хутро на аукціонах.

Другий фактор пов’язаний з тим, що у 2017 році в Росії ввели більш жорсткі правила маркування хутра, і це призвело до того, що велика частина бізнесу, яка знаходилася повністю в тіні, була змушена легалізуватися. Це показало збільшення офіційних продажів, адже те, що було на чорному ринку, просто стало відкритим.

Звичайно, хутровики намагаються вчепитися за ці цифри і представити це як повернення популярності хутра, незважаючи на заклики зоозахисників. Адже весь ринок хутра побудований на піарі, на штучно створеному образі статусності цього матеріалу.

Але Лондонський тиждень моди чітко дав зрозуміти, що не хоче бачити на показах хутряні вироби саме через етичний бік проблеми, також вони посилаються на споживачів, які більше не бажають вкладати гроші в матеріал, що є продуктом жорстокості.

Куртка зі штучним хутром Armani

Що з хутром в Україні

Українські бренди також підхопили світовий тренд відмови від хутра. За інформацією UAnimals, Andre TAN, ELENAREVA, Ksenia Schnaider, PRZHONSKAYA, Nadya Dzyak, DZHUS, Bevza, Lake Studio, Anastasia Ivanova, ARTEMKLIMCHUK, Elena Burenina, SAYYA, IVANOVA, Idol та Paskal вже зобов’язалися не використовувати у своїх колекціях натуральне хутро.


Олена Гуц, фешн-експертка

На мій погляд, відмова від використання натурального хутра в одязі, стає глобальним трендом. У світовому масштабі до цієї ініціативи приєдналися найбільші модні бренди, як наприклад, Burberry, Gucci, Jimmy Choo, Versace, Ralph Lauren, Armani, Michael Kors, Stella McCartney. І ця тенденція абсолютно простежується в колекціях провідних українських дизайнерів.

Дизайнери підтримують рух на захист тварин, гуманне ставлення до них, сучасні технології настільки прогресивні, що дозволяють створювати штучне хутро, тканини з анімалістичні принтом, які за своїми характеристиками не тільки нічим не поступаються, а й навіть перевершують натуральне хутро. В тренді зараз екологічна заміна натурального хутра, а сучасні шуби з еко-хутра такі ж теплі, красиві та довговічні.

Проте за офіційною інформацією, в Україні щороку 629 тисяч тварин вбивають заради хутра. За словами співзасновниці ГО «Єдина Планета» Катерини Сороки, ця цифра не відображає реальну картину і насправді може сягати мільйона, бо велика частка хутряного бізнесу знаходиться в тіні.


Навіщо Україні заборона виробництва хутра

Катерина Сорока, юристка, зоозахисниця, співзасновниця ГО «Єдина Планета», співкоординаторка ХутроOFF

 

Зараз у Європі спостерігається тренд на введення заборони на виробництво хутра. І в більшості країн основною причиною є саме негуманність та неетичність вбивства тварин. У цьому виді експлуатації просто відпала необхідність, адже зараз є багато замінників хорошої якості. Ще одна причина відмови від хутра – екологічні наслідки цього виробництва.

Причиною активізації анти-хутрово руху в Україні стало те, що в Сінгурах Житомирської області бізнесмен з Данії підписав декларацію з місцевою владою щодо побудови звіроферми. Іноземні бізнесмени вважають, що в Україні немає дискурсу на цю тему, хоча це не так. Вони розуміють, що через слабку систему екологічного контролю в них тут буде менше проблем, ніж в європейських країнах. І ми розуміємо, що якщо дозволимо зайти сюди данському інвестору, то за ним прийдуть інші, і Україна поступово наповниться звірофермами, і потім буде складніше щось змінити.


Чому слід відмовитися від хутра

За інформацією ХутроOFF, на хутряних фермах тварини утримуються в негуманних умовах: живуть у тісних клітках, страждають від ран та психічних розладів. Для їх забою вдаються до електричного оглушення, удушення та смертельних ін’єкцій.

Світовий банк відносить виробництво хутра до 5 найбільших забрудників довкілля важкими металами. Токсичні речовини, що використовуються на фермах, є небезпечними для працівників. Хутрові ферми забруднюють ґрунт, водойми та повітря, а люди, які живуть поруч з ними скаржаться на алергії, хвороби дихальних шляхів і мігрені.

Заборони на хутрові ферми вже діють у Великій Британії, Хорватія, Австрії, Чехії, Люксембургу, Нідерландах, Словенії, Македонії та інших країнах.

Фото: Burberry, Armani, Катерини Сороки, Олени Гуц

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: