Викиди в атмосферу контролюватиме мережа супутників
Викиди в атмосферу контролюватиме мережа супутників
Проект реалізовуватиме більше десятка країн і приватних компаній
[ads-pc-2]
Починаючи з 2021 року, мережа супутників на орбіті відстежуватиме кількість викидів парникових газів у кожній з країн. Прогнозується: дані будуть настільки точними, що встановлюватимуть обсяг викидів на кожній окремій нафтовій платформі чи будь-якому заводі. Це забезпечить кращий контроль та збільшить усвідомлення урядами й компаніями масштабності наслідків, пише Bloomberg.
Частина супутників відстежуватимуть винятково викиди метану. Один з таких – MethaneSAT – запустить 2021 року Фонд захисту навколишнього середовища. Через концентрацію лише на викидах метану запуск супутника стане не таким дорогим, як відправлення мультифункціонального супутника. Однак, його дані будуть надточними, стверджують у Фонді.
«Космічні технології дозволяють нам швидко і дешево виміряти обсяг викидів парникових газів. Часто і держава, і промисловість не повністю усвідомлюють масштаб забруднення. З цими даними вони зможуть вжити заходів», – пояснив Марк Браунштейн, старший віце-президент Фонду захисту навколишнього середовища.
Влада Каліфорнії співпрацює з Planet Labs Inc. щодо запуску власного супутника. Його завданням стане моніторинг метанових шлейфів від нафтових і газових об’єктів, а також інших джерел – полігонів, молокозаводів і станцій стічних вод. Адже там регулярно накопичуються значні об’єми газу, які не завжди вдається вчасно виявити.
У статті експерти стверджують: запуск супутників для моніторингу викидів – вигідна бізнес-пропозиція, адже «витоки газу – це енергія, яку можна було б продати». Так, Exxon Mobil Corp. планує скоротити сукупні видобувні викиди метану більш ніж на 20% до 2025 року. Крім того, якби нафтові та газові компанії контролювали викиди метану чи іншої сировини під час її видобутку, можна було б закрити 2/3 підприємств, що працюють на вугіллі по всій Азії.
Дані з супутників також дозволять акціонерам збільшувати тиск на ТОП-менеджмент великих компаній, які працюють у харчовій галузі та мають у своєму ланцюжку с/г виробництва.