Меню & пошук

10 порад для самостійних подорожей в Європу

10 порад для самостійних подорожей в Європу

[ads-pc-2]

Автор – Євген Іхельзон, MakeMyTrip

Змушений констатувати, що туристична індустрія остаточно зіпсувала смаки українців. Замість вражень і красот світу люди обирають «зірочки» і «сніданки». Варто пам’ятати, що всі «оллінклюзіви» і «трансфери» лишають вас можливості самостійно планувати свій час, пробувати місцеву кухню, вибирати з тисячі варіантів, і, в кінці кінців, не дають можливості робити помилки, на яких вчаться. Задача полягає в тому, що мандрівник не повинен витрачати більше грошей, ніж місцевий житель. Виняток – проживання.

Ми повинні створити альтернативну культуру подорожей, коли в кожному місті світу можна жити як місцевий, харчуватись як абориген, не піддаватися на туристичні «розводи», але при цьому не переставати радіти та дивуватись як приїжджий.

1. Плануйте заздалегідь. Починати планування подорожі потрібно за 2-3 місяці, в більшості випадків ви отримаєте кращі ціни на квитки та проживання. Якщо маршрут вийшов дешевий, скуповуйте всі квитки, які можна викупити з України. Якщо щось не можна викупити звідси, вам можуть допомогти друзі з-за кордону. Як правило, квитки повернути не можна – і це найбільш серйозний стимул для того, щоб не відмовитися від поїздки.

2. Заощаджуйте на перельотах. Куди б ви не відправлялися, потрібно вибирати найдешевший варіант, навіть якщо пересадки в незнайомих аеропортах дуже довгі. Час між рейсами можна витратити з користю, з’їздити в місто, в якому ви ніколи не були, побачити і вивчити щось нове для себе. Якщо доведеться переночувати в цьому місті, ще краще – ви дізнаєтеся скільки там коштує житло, отримаєте враження про раніше незнайоме місце. Іноді воно може виявитись сильнішим, ніж вся майбутня поїздка. Уникайте вильотів в ті дні, коли літає більшість, беріть відпустку до і після загальнонаціональних свят, а не під час них, інакше ви будете жертвою авіакомпаній.

3. Подорожуйте без нічого. У більшості випадків вам не потрібен багаж. Авіакомпанії дозволяють 7-10 кг ручної поклажі, цього більш ніж достатньо для поїздки на 10 днів. Якщо в подорожі багато перельотів лоукост-авіакомпаніями, то багаж потягне солідні гроші. У будь-якому випадку, ви безліч раз переконувалися, що найкорисніша штука в мандрівці – ноутбук, а не ті 70% речей, які ви не надягаєте.

4. Отримуйте візи самостійно. Отримання шенгенської візи – нескладна і зрозуміла процедура. Ні в якому разі не потрібно звертатися до посередників, навіть у найскладніших консульствах немає нездійсненних умов. Пам’ятайте, що звернення до посередників не гарантує результату, а крім того – коштує в три рази дорожче. Отримуючи візу самостійно, ви також отримуєте безцінний досвід, який зможете багаторазово застосувати. План вашої подорожі, квитки та бронювання проживання найкращим чином підтверджують мету поїздки.

5. Використовуйте громадський транспорт. Наземний транспорт в Європі розвинений набагато краще, ніж в Україні, обласні центри пов’язані зі столицями та між собою. Якщо їхати 5 годин на поїзді дешевше, ніж летіти, потрібно вибирати саме цей варіант. Те ж саме стосується і тривалих автобусних переїздів, вночі можна спати, а вдень дивитися у вікно. У більшості країн Європи ніколи не виникає необхідності брати таксі, слід тільки напружити мізки і розібратися в системі громадського транспорту, метро, ​​трамваях, автобусах. Наприклад, по узбережжю провінції Лангедок – Русільон у Франції автобуси ходять всього за один євро, а електрички – за 5 на таку ж відстань. Хто шукає, той завжди знайде дешевше. Маршруток типу “Богдан”, де роздратований водій кричить “кінцева” за межами “залізної завіси” не буває.

6. Заведіть банківські картки. Якщо у вас немає банківської картки з наявністю певних коштів, то в консульстві вас можуть направити на архаїчну процедуру – “купівля тревел-чеків”. Банківська картка дозволить вам оплачувати всі послуги – всі види квитків, готелі, навіть квитки на громадський транспорт. Правильні банки тут же відсилають вам СМС з точною сумою транзакції в гривнях – таким чином ви зможете контролювати свої витрати за кордоном. Природно, це не має бути картка вашого зарплатного проекту. Крім того, для поїздки за кордон потрібно зняти всі обмеження на суми і кількість транзакцій, щоб не довелося в роумінгу дзвонити в банк.

7. Кращий помічник – інтернет. Якщо з вами ноутбук або мобільний пристрій з необхідними можливостями, то вибирайте місця проживання, де є безкоштовний доступ в інтернет. Там можна знайти відповіді на будь-які питання, що стосуються орієнтування на місцевості, подзвонити по скайпу в банк, зателефонувати експертам чи друзям, у випадку, якщо необхідна допомога у подорожі.

8. Не вередуйте, у жебраків слуг немає :) При виборі житла основні параметри – це не “зірочки” та наявність власного унітазу, а ЦІНА і рейтинг місця проживання згідно з відгуками. Якщо ви приїжджаєте на короткий термін, то важлива також близькість до центру або до місця, звідки ви будете відправлятися в наступний пункт подорожі – вокзалу або аеропорту. Готелі з вигодами в коридорі – це абсолютно нормально – як правило вони розташовуються в історичних будівлях в центральній частині таких міст як Барселона, Відень, Рим, Венеція, Валенсія. Вони недорогі, і дають можливість зануритися в історію, походити по гвинтових сходах 17-го століття будівлі. Якщо ви подорожуєте на самоті, то ліжко в хостелі може бути кращим вибором, – так, ви будете спати серед чужих людей, можливо, що вони хропітимуть, але ви там будете тільки спати, то навіщо ж платити більше. Якщо вам хочеться “суспільства”, хостели краще готелів. Якщо вас 6 і більше чоловік, можна подумати про оренду квартир – теж дешевше готелів.

9. Бійтеся думок співвітчизників. Пам’ятайте, що більшість росіян і українців, які залишають свої відгуки на сайтах готелів – “распальцованные люди с высокими доходами”, залишають коментарі у стані емоційного афекту. Постарайтеся перевести відгуки з англійської, японської, шведської мов, а ще краще – дивіться, щоб на сторінці готелю або хостела не було російських і українських відгуків. Аналогічно слід ставитися і до відгуків про визначні пам’ятки і так далі. Їдьте і все – своя голова мудріше, ваш власний погляд на речі цінніше будь-яких відгуків і чужих думок. Фото, до речі, говорять більше, ніж думки новачків.

10. Не соромтеся звертатися до експертів. Завдяки експертам з планування подорожей, лекцій на цю тему, ви дійсно зможете дізнатися більше. Кошти, які ви можете заощадити за допомогою правильного планування та підказок, дійсно значні. А суми, які ви витрачаєте, значно нижчі за ті, які б залишили в турфірмах. В будь-якому випадку, після того, як зникне візовий режим, український туристичний бізнес чекають серйозні випробування, з клієнтами більше не зможуть працювати люди, які ніколи не виїжджали за кордон, скрізь знадобляться експерти. Так що ваші самостійні поїздки зможуть в майбутньому стати вашою роботою.

Якщо все вищесказане викликає у вас різке неприйняття, текст здається занадто складним, ви боїтеся подорожувати без гідів і аніматорів, вітаємо – ви опора туристичної індустрії. Можемо підказати, де знайти автобусні тури з поломкою на кордоні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

5 коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: