Меню & пошук

Пожежі в Австралії: скільки насправді загинуло тварин?

Пожежі в Австралії: скільки насправді загинуло тварин?

Навіть оприлюднені науковцями цифри важко підтвердити


[ads-pc-2]

Австралійські пожежі, що тривають від вересня 2019 року вже спричинили смерть 24 людей і знищили 6,3 млн га лісів і парків. 3 січня світові ЗМІ повідомили, що через вогонь померло майже 480 млн тварин. Медіа посилаються на звіт професора Університету Сіднея Кріса Дікмана. У ньому, однак, професор стверджує, що інформація стосується лише штату Новий Південний Уельс (приблизно 3 млн га), і наймовірніше показує не загиблих, а постраждалих (хоча в заголовку йдеться саме про 480 млн загиблих).

Такі підрахунки науковці зробили, зважаючи на дані звіту 2007 року про кількість ссавців, плазунів і птахів у Новому Південному Уельсі на один гектар, а саме: 17,5 ссавців, 20,7 птахів та 129,5 плазунів на 1 га. Враховуючи масштаб території, охопленої пожежами, професор Дікман вирахувув імовірну кількість постраждалих представників фауни.

Водночас в інтерв’ю для BBC професор зазначив, що «безумовно, великі тварини, як кенгуру чи ему,  змогли втекти від вогню, коли він почав наближатися». Але він додав також, що багато з тих, хто пережив фактичну пожежу, пізніше загинуть через брак їжі чи притулку.

Професор Університету Редінга у Великій Британії Том Олівер в інтерв’ю для BBC зазначив, що більшість рептилій, що проживають в Австралії, живуть у ґрунті. За словами науковця, ґрунт є хорошим теплоізолятором і може врятувати тих, хто сховається глибоко під землю.

 

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: