#AMTimes: Інструкція з виживання на Burning Man
#AMTimes: Інструкція з виживання на Burning Man
[ads-pc-2]
Щороку з середини серпня в Сан-Франциско починається масова підготовка до телепортації в іншу реальність. У цьому місті зародився знаменитий фестиваль Burning Man, тут же проживає максимальне число його шанувальників.
Що робити, якщо ви потрапили в заповітні сімдесят тисяч власників квитків в казку, але ще не жили в міфічному місті Black Rock серед пісків Невади? Як порахувати бюджет поїздки, який must have речей на тиждень, де шукати однодумців, чого очікувати від самого фестивалю? Ми постаралися упакувати в одній статті все, що може бути вам необхідно. Засвербіли руки в передчутті? Тоді погнали!
Квитки
Змагання за поїздкою твоєї мрії починається 16-18 березня. Тоді ж стартує реєстрація на перший офіційний розпродаж квитків для широкого загалу. Розкуповують їх зазвичай хвилини за чотири. Тому краще поквапитися заздалегідь і посадити за комп’ютери з десяток друзів в різних точках земної кулі. Хтось із них можливо та й зможе пройти бар’єр черги. Більш надійний варіант – ще до початку розпродажів потрапити до когось в тематичний табір. Щороку на ці табори організатори резервують певну кількість квитків. Ті, кого внесуть до списків по таборах, без квитків точно не залишаться.
Для любителів все робити в останній момент є і другий, він ж і останній, розпродаж. Він проходить в серпні і називається OMG-sale. За останньою тисячею квитків полює весь світ. Шансів у вас, самі розумієте, як кіт наплакав, але “героїзм” іноді трапляється. Все ж це лотерея.
http://tickets.burningman.org/
Для тих кому не пощастило з розпродажами – завжди буде відкрито вікно можливостей купити квиток у перекупників або тих, хто на фестиваль поїхати не зможе. Ідеологія фестивалю забороняє продавати квиток з націнкою, але, на жаль, щороку на Ebay, Craiglist і Amazon квитки продаються в основному в 2-3 рази дорожче початкової ціни. А вивалити 1000$ за квиток під силу далеко не кожному.
Віза
Навіть маючи на руках заповітні квитки, ви повинні розуміти – це ще не пропуск в країну вічної демократії. Якщо у вас немає візи в США і ви не знаєте куди бігти і що робити, то ось вам готовий лікбез:
https://inspired.com.ua/travel/how-to-get-american-visa/
http://forum.awd.ru/viewtopic.php?t=27082
У посольстві краще відразу говорити про те, що ви придбали квиток в мрію. Якщо раптом вам неймовірно пощастить і візовим офіцером виявиться Burner (так звуть себе любителі фестивалю), то віза практично гарантовано у вас в кишені. Якщо ж раптом вам вліплять відмову, то квитки ви завжди зможете перепродати на Амазоні.
Транспорт
Починати моніторити квитки краще відразу після покупки пропуску на фестиваль. Не секрет, що з Європи полетіти зазвичай куди дешевше.
Летіти краще відразу в Сан-Франциско або Ріно. Але, як варіант, можна взяти переліт до Нью-Йорка, а звідти вже шукати варіанти подешевше. Але будьте впевнені, що перельоти в Ріно на термін фестивалю повністю розкуповуються ще за місяць до початку.
Якщо в США ви не живете і збираєтеся їхати цілеспрямовано на фестиваль, то краще відразу забути про лоукост – багаж у вас буде непристойно величезним.
Більшість “бернерів” воліють їхати на фестиваль на орендованих машинах або будинках на колесах. Другий варіант в плані життя набагато зручніший, ніж намет, але і коштує дорожче. Машина на тиждень може обійтися в середньому в 200$, RV (будинок на колесах) – в 2000$. Але враховуйте, що дрібна пилюка пустелі серйозно вбиває машину і її чистка буде коштувати потім дуже дорого. Постарайтеся заздалегідь подбати про чохол для її. Для безколісних – є варіант з автобусом-експресом, який закине вас і ваші манатки з Сан-Франциско або Ріно. Коштувати це задоволення буде найдешевше (в районі 150$) і ніякої потім мороки з чищенням:
https://burnerexpress.burningman.org/info/
Житло
Як вже було сказано вище, на Burning Man дуже зручно жити в будинку на колесах. Але основна маса перебивається наметом. Його можна легко купити / взяти в оренду / приперти з України на власному горбі. Так само до неї автоматом додається базовий набір мандрівника: каремат, спальник, надувна подушка.
Для любителів шику і комфорту є гекса-юрти з кондиціонером і захистом від пустельного пилу, який літає буквально всюди.
https://www.facebook.com/BlackRockHexayurts/
Проживання в тематичних кемпах означає наявність душу, загальної кухні, а також особливої спецпрограми, за якою ви будете розважати інших учасників фестивалю. У кемп круто забиватися великою зграєю друзів і однодумців. Але тоді зверху доведеться заплатити ще й оргвнесок. Залежно від величини і крутості кемпу, його ціна може коливатися від 100 баксів до 25 тисяч доларів. На всі смаки, як то кажуть.
В основному, якщо ви досвідчений вовк, то можете сміливо на цьому не морочитися. Спати на Burning Man можна де завгодно, в будь-якому таборі і наметі, і часто з набагато більшим комфортом, ніж те, що є у вас. Наприклад, я за 5 днів ночувала у своєму наметі тільки двічі.
Хліб насущний
Burning Man кардинально відрізняється від звичних розуму і серцю фестивалів. Купити на ньому нічого не можна (крім кави та льоду). Тому весь необхідний для проживання харч потрібно привезти з собою. Розраховуйте хоча б на 5 літрів води в день на людину. З їжі краще віддати переваги консервам і локшині в пачках. У перші дні відмінно заходять варені яйця. З м’ясом краще бути обережним, беріть краще щось копчене. На солодке відмінно заходить нутелла. В особливих масштабах слід закуповувати бухло. По-перше, кожен поважаючий себе кемп відкриває бар-наливайку. По-друге, вночі від холоду відмінно рятують не тільки шуби, але й старий добрий глінтвейн.
Всю їжу краще закуповувати відразу на компанію в оптових дешевих магазинах, таких як Костка (не забудьте попередньо роздобути членську картку).
Але, знову ж таки, якщо на їжу у вас раптом грошей особливо не буде – не переживайте, годувати вас будуть на кожному розі. Головне, привезіть воду.
Must Have
На Burning Man одне з головних правил – це дарування. Тому, якщо у вас чогось немає, то не переживайте – вам тут же все подарують. Але все ж про дещо краще потурбуватися заздалегідь.
- Костюм. Без нього нікуди, братці. Звичайні шмотки на Burning Man вкрай небажані. Будете сильно виділятися з натовпу і схлопочете прізвисько «турист». Варіанти костюмів можете переглянути на Pinterest
Якщо руки у вас ростуть з правильного місця і з кроєм і шиттям ви “на ти”, то легко можна створити собі пару нарядів самостійно.
Для інших – існує безодня можливостей в секонд-хендах. Одяг краще купувати безпосередньо в Сан-Франциско. Тут для цього є особливий район Haight-Ashbury. Тут зародився рух хіпі, тут же знаходяться найдорожчі тематичні секонд-хенди в світі. У приміщеннях, які оздобленням нагадують Лувр, чинно висять шмотки провідних дизайнерів таких брендів як Prada, McQueen і Galliano. До тебе їх могла носити Анджеліна Джолі і Дональд Трамп. Є магазини спеціально заточені під Burning Man. У них можна купити вже готові зібрані костюми з окулярами, капелюхами, чобітьми, респіраторними масками і напоясними сумками. Коштує це зазвичай дуже недешево. Також готові костюми продають на Etsy.
- Респіратор, захисна маска і лижна маска / закриті окуляри. Кожен день вас буде накривати whiteout – це піщана буря, яка прилітає за секунду і закриває від вас все на відстані витягнутої руки. Без маски ви банально не зможете дихати, а без окулярів – бачити. Додатком до цього можна взяти очні краплі і ефірне масло для носу. Пригадується, повірте.
- Оцет. Так, так, дівчатка і хлопчики. Від дрібного пилу можна врятувати очі і носоглотку, але не тіло. Тому дуже раджу вам протирати його оцтом. Кислота, як відомо нам зі шкільного курсу хімії, нейтралізує луг.
- Велосипед. Територія міста величезна. Пішки далеко не втечеш. Але, якщо велосипеда немає і запитати ніде, – не впадайте у відчай. На фестивалі можна знайти прокат безкоштовних велічків, а також арт-кари, які підвозять всіх охочих.
- Налобний ліхтарик і додаткове освітлення для велосипеда. У пустелі ліхтарів немає, а трафік – як в годину пік в Нью-Йорку. Тому вночі ви повинні виблискувати як новорічна ялинка – інакше є великий ризик бути збитим.
- Шуба. Без неї вночі буде дуже туго. Шуба – це головний тренд і ходовий товар Burning Man. Брати обов’язково.
- Термогорнятко. У нього вам будуть наливати бухло у всіх барах. Умільці заздалегідь сканують паспорт або ID і ліплять його на кружку. Дуже зручно. Пам’ятай, анон, що як і всюди в Америці, до 21-го року тобі нічого міцнішого, ніж кефір НЕ налиють.
- Крем від засмаги. Пустеля, сонця багато, самі розумієте.
- Сумка на пояс, пояс з кишенями або кошик на велосипед. Ви в будь-якому випадку будете постійно тягати з собою горнятко, пляшку води, книжку з програмою фесту, захисні окуляри та інше барахло. Так постарайтеся це робити зі зручністю.
Підсумок
Якщо спробувати досить грубо підсумувати всі майбутні витрати і прикинути бюджет, то на поїздку з України в США на фестиваль вам треба мати ну хоча б 1500-2000$ (400$ квитки на Burning Man, 600-800$ транспортні витрати, 200$ проживання, 100-300$ їжа, 100-300$ костюми та інші таборові збори). Задоволення явно не з дешевих, але, повірте, побувавши там раз, я готова їсти Доширак цілий рік, щоб повернутися туди знову.
І ще трохи корисних посилань:
http://www.furfur.me/furfur/culture/culture/215235-burning-man
https://burningman.org/event/preparation/
https://www.facebook.com/events/1607476619514832/
Тут ми підняли найактуальніші питання. Коли ви будете вже серйозно пакувати рюкзаки – у вас їх виникне в сотні разів більше. І візьмете ви щось зовсім своє, унікальне-неповторне, і досвід у вас буде такий ж. Ви їдете в місто, яке декларує себе як абсолютно нову модель суспільства майбутнього. Так що ні про що не переживайте. Те, що вас чекає попереду, схоже на політ в космос: довга і складна підготовка, а потім найнезабутніші спогади на все життя.
Текст: Аня Морозова
Фото: Марія Хандусь
101 коментар