Меню & пошук

Пожежі в Австралії: як можна допомогти?

Пожежі в Австралії: як можна допомогти?

Перелік порад та корисних лінків


[ads-pc-2]

В Австралії досі вирують 180 лісових пожеж. Критична ситуація виникла в штатах Новий Південний Уельс і Вікторія. Від вогню загинули 24 людини, постраждало близько 500 млн тварин, згоріли понад 2 тис. будинків.

Аномальна спека − одна з головних причин масштабу цьогорічних пожеж. Через спеку сезон лісових пожеж в Австралії почався незвично рано, у вересні 2019-ого. Температура повітря понад 40 градусів за Цельсієм стала причиною того, що вогонь швидко охопив величезну територію − від жовтня вигоріло майже 7 млн га.


Як я можу допопомогти?

Ви можете допомогти зробивиш пожертву місцевим пожежним службам і добровольцям, що борються із вогнем. Пожертви можна зробити на сайтах Пожежної служби штатів Новий Південний Уельс, Тасманія, Південна Австралія, Західна Австралія. 

Підтримати людей, які постраждали від вогню, можна з допомогою донейтів на сайті givit.org.au і Red Cross Australia. Salvation Army Australia займається наданням притулку та їжі тим, хто втратив домівки через пожежі. St. Vincent de Paul Society Australia збирає кошти для відбудови будинків. Пожертву для організації Save the Children спрямують на допомогу евакуйованим дітям, що перебувають у тимчасових притулках через пожежі. Foodbank − це благодійний фонд в Австралії. На кожне пожертвування в розмірі 1 долара вони можуть забезпечити запасів їжі на 6 доларів громадам, які постраждали від пожеж.

Допомогти грошовими внесками тваринам, що постраждали від вогню, можна на сайті організації з порятунку тварин Австралії RSPCA New South Wales. Ветеринари й інспектори RSPCA займаються евакуацією тварин з лісів і парків, охоплених вогнем. Лікуванням поранених у результаті пожеж тварин займаються організації  WIRES, ветеринарні лікарні  Port Macquarie Koala Hospital і Currumbin Wildlife Hospital.

Збором пожертв для коал займаються організації Australian Koala Foundation і Koalas in Care Inc. World Wildlife Fund приймає пожертви на лікування тварин, а також на висадку нових дерев для коал (прим.: ветеринари вказують на те, що коали особливо постраждали внаслідок пожеж, адже вони не здатні швидко пересуватися і живуть на деревах. Від пожеж загинула чверть популяції коал штату Нового Південного Уельсу – пише New York Times).

Крім того, Всесвітній фонд дикої природи дозволяє віртуально всиновити коалу за 55 доларів.

Пожертвувавши гроші для One Tree Planted, що займається висадкою дерев, ви можете посприяти відновленню флори лісів Австралії. Представники американської організації вже заявили, що тісно співпрацюватимуть із локальними групами екологів для того щоб визначити, які саме дерева потрібні в цій місцевості.


Чи можу я поїхати в Австралію, щоб допомогти?

Більшість організацій з питань надзвичайних ситуацій вимагають від добровольців пройти тренування, перш ніж брати участь у заходах з надання допомоги, тож вирушати в Австралію зараз може бути не найефективнішим способом допомоги.

Утім, якщо ви хочете запропонувати свою допомогу як волонтер на місці подій, подати заявку на волонтерство можна на сайтах організацій BlazeAid (займається відбудовою спалених будинків, але волонтерам доручають іншу роботу − прибирання, кейтерінг), The Red Cross (допомогають постраждалим від пожеж у місцях евакуації, потрібен попередній тренінг, на який можна зареєструватися за посиланням) і The Salvation Army(матеріальна й психологічна підтримка родин, що втратили домівку в результаті пожеж).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: