Меню & пошук

Як правильно шукати і знайти потрібного лікаря – поради Doc.ua

Як правильно шукати і знайти потрібного лікаря – поради Doc.ua

[ads-pc-2]

screen_7

Пошук кваліфікованого лікаря – справа дуже відповідальна, адже мова йде про здоров’я. Мало хто шукає лікаря, коли здоровий, але, коли ми вже захворіли, то на це не залишається багато часу,  і ми звертаємося за допомогою до найближчого медичного закладу, розраховуючи на щасливий випадок.

Ми запитали як знайти кращого лікаря, на що звернути увагу, і як не помилитись у Валентини Зварич, спеціаліста проекту Doc.ua – онлайн-сервісу пошуку лікарів.

  1. Визначити спеціаліста

Запитання: Частіше за все, коли ми захворіли, нам радять звернутися до звичайного терапевта, а він вже порадить спеціаліста, який допоможе у конкретній ситуації. Але враховуючи той факт, що консультації лікарів платні, а хвороби інколи бувають досить неприємними, з гострими проявами, то чи варто гаяти час та гроші? Чи можна поставити діагноз самотужки і самому визначити до якого лікаря звернутись?

Відповідь: Звичайно, остаточний діагноз може поставити тільки лікар. Але, дійсно, у багатьох випадках ви самостійно можете визначити до якого лікаря звернутись без візиту до терапевта.

Є декілька можливостей визначити до якого лікаря звернутись за допомогою нашого сайту.

По-перше, це сервіс онлайн-діагностики, за допомогою якого можна визначити перелік можливих хвороб за симптомами. Перейшовши на перелік хвороб, знизу ви побачите лікарів, які можуть допомогти у лікуванні.

screen_1

По-друге, ви завжди можете зателефонувати до нашого call-центру та запитати в операторів. Всі працівники нашого call-центру мають медичну освіту і зможуть за симптомами визначити і порадити, до лікаря якої спеціальності вам слід звернутись.

screen_2

Звичайно, бувають і складні ситуації, коли навіть терапевт не може встановити правильний діагноз, але в більшості випадків визначитись зі спеціалізацією лікаря не так вже й важко.

  1. Перевірити досвід

Запитання: На сайті Doc.ua майже 2500 лікарів, щонайменше з десяток лікарів однієї спеціалізації – як обрати кращого?

Відповідь: В першу чергу треба дивитись на досвід лікаря та його кваліфікацію. Ця інформація відображається в профілі лікаря на нашому сайті.

Також варто більш детально ознайомитись з профілем лікаря, і знайти додаткову інформацію. Наприклад, якщо лікар-офтальмолог спеціалізується на мікрохірургії ока, а вам просто потрібно перевірити зір, або у вас звичайне запалення, то можливо не варто йти саме до нього. Треба пошукати спеціаліста, який спеціалізується саме на вашій проблематиці.

screen_3

Разом з тим звертайте увагу на клініку, в якій працює лікар. Інколи профіль клініки допоможе визначити чи варто з вашою проблемою звертатись саме туди. Якщо клініка спеціалізується на педіатрії, а ви вже давно не дитина, то звичайно вам зможуть зробити там УЗІ або призначити аналізи, але краще пошукати більш відповідний медичний заклад.

  1. Дізнатись думку інших

Запитання: Ні для кого не є таємницею, що ми звикли спиратись на думку інших, навіть під час пошуку лікаря. Що ви думаєте про такий підхід, чи правильно це робити?

Відповідь: Звичайно, якщо лікар добросовісно виконує свою роботу, то про нього будуть хороші відгуки. На нашому сайті ви теж можете отримати такі рекомендації. У нас вже зібрано більше 9 тисяч відгуків від пацієнтів, які побували на прийомі у лікарів, записуючись через наш сервіс. Відгуки незаангажовані, ми не видаляємо негативні, тож кожний може скласти свою думку і зробити вибір на користь того чи іншого спеціаліста на основі чесних відгуків багатьох людей.

screen_4

Також при перегляді відгуків, у першу чергу звертайте увагу на ті відгуки, що були залишені за останні 2-3 місяці, адже за статистикою такої вибірки цілком достатньо для того, щоб скласти враження про спеціаліста.

Обравши таким чином лікаря, обов’язково зверніть увагу на відгуки клініки в якій він працює, адже якщо ви вибагливі до сервісу, то переглянувши сторінку клініки, зможете визначити  підходить вона вам, чи ні.

  1. Мислити стратегічно

Запитання: Чи варто обирати лікаря, що приймає поблизу з вашим домом? Чи це не головний критерій вибору?

Відповідь: Не головний, але важливий. Якщо у вас хронічне захворювання, то скоріш за все вам потрібно буде відвідати лікаря декілька разів. Тоді з декількох лікарів з однаковим стажем та досвідом, краще обрати того, до якого вам буде комфортно добиратись. Адже поки проблема існує, ви не бачите перешкод і готові їхати до лікаря, який вам допоможе, хоч в сусіднє місто. Але коли стан покращиться, то мотивації їхати далеко буде набагато менше. Тож подумайте, чи буде вам зручно їздити далеко, чи краще знайти клініку та лікаря в більш зручному районі.

Також для батьків з маленькими дітьми це теж дуже важливий фактор, особливо зимою. З маленькою дитиною в транспорті  та, особливо, у негоду багато не поїздиш.

screen_5

Тож треба мислити наперед і самому вирішувати: враховувати цей фактор чи ні, оскільки він для вас не є таким важливим.

Отже поради для пошуку лікаря від Doc.ua:

  1. Визначте спеціалізацію лікаря, до якого вам потрібно звернутись.
  2. Дізнайтеся про досвід лікаря, і чи займається він проблемою, яка вас турбує?
  3. Дізнайтесь думку інших – більше позитивних відгуків, більше шансів потрапити до кваліфікованого лікаря.
  4. Мисліть стратегічно – якщо це лікар, якого ви збираєтесь відвідувати регулярно, то оберіть того, до якого вам буде легше їздити.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

124 коментарі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: