Меню & пошук

Сім кроків на шляху до щастя

Сім кроків на шляху до щастя

[ads-pc-2]

Щастя

Що таке щастя? Це питання займає людей вже не одну сотню років, а точної відповіді все ще немає. Проте способи змінити своє життя на краще – є. Звісно, для кожного вони різні, проте спробуємо дати універсальні поради у такій нелегкій справі, як пошук себе.

Отже, для того, аби відчувати себе щасливішим, треба:

1. Бути вдячним.

Радійте кожній дрібниці, а не тільки великим та вагомим речам. Це може здаватися трохи дивним, але таке просте правило є дієвим. Кожного дня спробуйте називати хоча б три речі, за які ви вдячні, та побачите, що насправді їх набагато більше. Здоров’я, друзі, сім’я, ви самі, неперевершені та унікальні – чим не привід для щирої посмішки?

За що можна бути вдячним:

 • Здоров’я. Ви живі, і не важливо, чи застуджені ви чи ні, ви можете насолоджуватись життям цього світу.
 • Друзі. Маєте ви одного друга чи тисячу, ви знайдете серед них людину, яка приносить вам радість.
 • Сім’я. Які б негаразди не траплялись у вашій родині, у вас завжди залишаться в пам’яті ті моменти, в які ви були щасливі. Саме заради таких моментів і варто жити.
 • Ви. Так, саме ви – прекрасні і неповторні. Саме самому собі іноді треба бути вдячним.

2. Гуляти.

Знаходитися подалі від екранів комп’ютера, телевізора та телефону іноді виявляється надзвичайно корисним. Це може бути кількахвилинна пробіжка або кількатижнева подорож – не має значення. Головне – почати з чогось та рухатися вперед. Залиште свій прилад вдома, фотографуйте, зустрічайте нових людей, отримуйте позитивні емоції – і щастя опиниться поряд.

Як можна гуляти:

 • Банально вийдіть на вулицю. Навіть 5 хвилин перебування поза домом принесуть вам різноманіття.
 • Присядьте на лавочку в парку. І не треба занурюватись у власні думки і знову переварювати проблеми: просто насолоджуйтесь оточенням.
 • Робіть знімки. Фотографії – це моменти прекрасного, які ми можемо побачити ще раз і ще раз. То чому відмовляти собі у такому задоволенні?
 • Зустрічайте нових людей. Привітайтесь з незнайомцем – ви ніколи не знаєте, що цікавого може трапитись далі (у хорошому сенсі звісно:)

3. Віддавати.

Серце, відкрите для добрих справ – справжній секрет успіху. Віддавати іншим можна час, їжу, навіть компліменти, до того ж все це повернеться якнайшвидше! Дарування іншим вчить вас бути готовими прийняти щось взамін. Це неймовірна магія життя: коли посмішка повертається вам у вигляді іншого добра.

Що ж віддавати:

 • Час. Можливість вислухати когось – це найпростіше і найцінніше, що ми можемо дати комусь.
 • Страва. Ділитися чимось смачним – це природно, люди мають таку звичку ще з первісних часів.
 • Компліменти. Вони безкоштовні, але вони діють!

4. Записувати думки.

Насправді мільйони думок, які щодня снують у нашому мозку, не дають йому заспокоїтись. Саме тому ваші нотатки допоможуть звільнити простір для світлих ідей. Що саме варто записувати? Мрії, місця, які ви плануєте відвідати, смішні історії, зворушливі вірші, проблеми, які ви не можете вирішити – папір все стерпить. Спробуйте також описати особистість, якою ви прагнете стати, і побачите, як світ всередині вас зміниться.

Що записувати:

 • Ваші мрії. Мрії матеріалізуються набагато швидше, якщо ви зможете чітко викласти їх на папері. Записник біля ліжка – саме та річ, яка зберігає всі наші мрії.
 • Місця, в яких ви хочете побувати. Мати to-do список для подорожей – дуже корисно. А ще приємніше – викреслювати кожного року пункти з цього списку.
 • Проблеми. Так, проблеми набагато легше вирішуються, коли ви їх випишете. Гляньте на переваги та недоліки, тверезо оцініть ситуацію – і ви прийдете до правильного рішення.
 • Цитати. Смішні або філософські, вони будуть залишатись для вас нагадуванням простих людських істин.

5. Не перевіряти пошту вранці.

Коли мозок прокидається, він працює трохи інакше, аніж вдень, тому обробляти інформацію йому складніше. При ранковому використанні Інтернету нейрони ви втрачаєте, а непотріб накопичуєте. Отже не варто, лежачи в ліжку, постити нові фото до Інстаграму – краще подумати про те, яким чудовим буде сьогоднішній день.

Що робити вранці:

 • Подумайте в ліжку про те, що цікавого ви будете робити сьогодні.
 • Прогуляйтесь. Свіже повітря після ночі не завадить.
 • Займіться коханням. Ні, ми не жартуємось, ранковий секс стимулюватиме вас набагато краще, ніж кава :)

6. Не порівнювати своє життя з іншими.

Так, це важко, і більшість з нас день за днем порівнюють власні вчинки з тими, що прийняті в суспільстві. Нічого, окрім розчарування, в результаті отримати неможливо. У кожного власний шлях: можна надихати та шукати натхнення в інших, але ні в якому разі не керуватися старими шаблонами.

Що порівнювати:

 • Згадайте себе 3 місяці тому. Рік тому. Що змінилось за цей період? Що покращилось, а що стало гірше? Які висновки з цього можна отримати?
 • Улюблений персонаж. Як він чи вона вчинив на вашому місці і чому?

Таким чином, останнє і головне правило на шляху до щастя:

7. Любити себе.

Ви забагато їсте або забагато п’єте, робите помилки та взагалі не вмієте спілкуватися. У вас немає смаку в музиці, ви незграбно виглядаєте, а над вашими жартами ніхто не сміється. Знайомо? От і дарма. Всі ми люди, і в кожного з нас свої недоліки. Щастя прийде, коли ви навчитеся бачити себе справжнім, неідеальним та безмежно щасливим. Саме таким, який ви є зараз, у цю неповторну мить.

Ketan Anjaria, Medium.com. Переклад: Інга Гезалян

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: