Меню & пошук

6 шкідливих міфів про місячні та ПМС

6 шкідливих міфів про місячні та ПМС

Чому про місячні варто говорити з чоловіками, а прояви ПМС − привід одразу звернутися до лікаря


[ads-pc-2]

Біль внизу живота або зміни настрою перед менструацією потрібно перетерпіти, симптоми ПМС можна полегшити за допомогою оргазму, поганий настрій завжди можна списати на критичні дні, а в присутності чоловіків про місячні краще промовчати разом з акушером-гінекологом розповідаємо, що з цього правда, а що вигадка, яка шкодить здоров’ю.


Наталія Сіліна,

кандидат медичних наук, лікарка акушер-гінеколог вищої категорії, засновниця освітнього проекту для жінок «Dr.Silina Школа жіночого здоровья».

Міф 1: ПМС це вигадка

ПМС це не міф, це захворювання, тож за будь-яких його проявів варто звертатися до лікаря. Симптоми можуть бути різними: згрубіння молочних залоз, мігрені, різкі зміни настрою, нудота, зміна харчових вподобань, безсоння або ниючі болі внизу живота. ПМС тяжкого ступеня − це хронічне зниження якості життя і як наслідок тяжка депресія. Це медична проблема, яка не просто погіршує якість вашого життя, а має свої наслідки як у репродуктивному, так і в психологічному й сексуальному здоров’ї.

Причина виникнення ПМС у відхиленні від норми гормонального балансу. Однією з причин є недостатня кількість прогестерону гормону другої фази циклу. Коли його стає замало, організм намагається перейти до наступної фази, але низька концентрація прогестерону не здатна відключити роботу естрогенів, що панували в першій фазі. Другою поширеною причиною є надлишок пролактину. Це гормон не тільки лактації, а й стресу, що часто підвищується в умовах сучасного життя. Також на виникнення ПМС впливають гормони щитовидної залози, які виступають першими скрипками в гормональній симфонії. Тому якщо вони в дисбалансі, все слідом іде шкереберть. Зниження серотоніну напередодні менструації також має ключову роль у виникненні ПМС.


Міф 2: Симптоми ПМС потрібно терпіти

ПМС передменструальний синдром, що означає, що це медична проблема. Отже, терпіти або чекати, коли біль мине, не можна. Найслабші прояви ПМС є приводом для відвідування гінеколога-ендокринолога, щоб встановити причини та призначити лікування. Доведено, що згодом симптоматика буде лише погіршуватися. Тому варто запитати себе: чи справді ви маєте бажання перетерпіти до того, коли потрібно буле лікувати ці стани, чи варто допомогти собі на етапі початкових проявів?

При початкових проявах слід налагодити регулярні фізичні вправи, це може бути басейн чи йога, нормалізувати режим праці та відпочинку, вживати їжу з великим вмістом вітамінів групи Б та магнію. Так легкі прояви зникнуть самі.


Міф 3: Під час менструації не можна займатися сексом

Це справді небажано, якщо мова йде про вагінальний секс. Менструація це відторгнення та відшарування слизової оболонки матки, тобто, в певному розумінні, це відкрита рана в матці. Тому вагінальний секс це механічна травматизація, що погіршує запальний процес. Також відомо, що під час критичних днів, особливо якщо вони рясні, можливе потрапляння менструальної крові в живіт через маткові труби. 75% жінок мають такий закид крові під час місячних. Але треба пам’ятати, що під впливом хронічного стресу в сучасної жінки змінюється гормональний фон, знижується імунітет, що підвищує ризик розвитку запальних процесів малого таза та злукового процесу малого таза.


Міф 4: Секс зменшує біль під час місячних

Зменшує болі під час місячних не секс, а оргазм, це важливо розрізняти. Через активну оксигенацію, вироблення ендорфінів, які є природним знеболювальним, та скоротливі рухи м’язів під час оргазму больвий синдром значно полегшується. Це доведений факт. Та чи варто пояснювати, що отримати оргазм можна не лише за допомогою вагінального сексу?


Міф 5: Вітамін C і лимони можуть відтягнути початок місячних

Це міф. Лимони, інші цитрусові чи будь-які продукти харчування не здатні вплинути на менструальний цикл так, щоб відтермінувати його. Відтягнути початок менструації здатний лише гормональний препарат, що містить жіночі статеві гормони, який формує менструальний цикл. Але самолікуванням займатися не можна.


Міф 6: Місячні та ПМС − це тільки жіноча тема, про яку не варто говорити в присутності чоловіків

Аби менструація та ПМС припинили бути приводом для кепкувань та численних мемів, а будь-яке жіноче «не в гуморі» не пояснювалось природним фізіологічним станом, чоловікам варто пояснювати особливості жіночого організму. Доведено, що в колах, де чоловіки розуміють аспекти роботи жіночого організму, панує більше поваги та розуміння, а неочікувана зміна настрою або самопочуття стає приводом для прояву турботи, а не кепкування та скидання все на «гормони».

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: