#skinpositivity: чому більше не треба соромитися прищів на обличчі
#skinpositivity: чому більше не треба соромитися прищів на обличчі
Полюбити себе навіть з акне
[ads-pc-2]
Минулого тижня американські вчені стали на крок ближчими до розробки вакцини від акне. Дослідники вперше з’ясували, що антитіла до токсинів з бактерій у вуграх можуть зменшити запалення. «Після масштабних клінічних випробувань наш винахід може змінити життя сотень мільйонів людей, які страждають від акне», – кажуть вчені. Проте не всі вважають проблемну шкіру своїм недоліком і навіть висталяють її напоказ для того, щоб надихнути інших не соромитися власних прищів. Розповідаємо, чому виник рух #skinpositivity, і як його учасниці змінюють ставлення до краси.
Навіщо показувати свої прищі на фото
Британське дослідження показало, що люди з акне більше схильні до депресії. Найбільше це помітно у перший рік після діагностики, коли ризик розвитку депресії зростає до 63% порівняно з тими, хто не має проблем зі шкірою.
2015 року британка Ем Форд виставила на своєму YouTube-каналі відео під назвою You Look Disgusting. На ньому вона наносить макіяж, який приховує недоліки на шкірі, а потім змиває. За три місяці до створення цього відео Ем почала постити в Instagram свої світлини з акне на обличчі без макіяжу та ретушування, після чого отримала багато критичних коментарів, як напрклад: «Що взагалі у неї з обличчям?», «Її обличчя таке бридке». Їх вона використала у відео.
«За наступні кілька місяців я отримала тисячі повідомлень від людей з усього світу, які страждали від акне та невпевненості в собі. Я хотіла створити фільм, який би показував, як соцмережі встановили нереалістичні очікування для чоловіків і жінок. Як суспільство ми звикли бачити несправжні картинки досконалості та порівнювати себе з нереалістичними стандартами краси. В таких умовах буває складно пам’ятати найважливішу річ – ти красива», – написала Ем.
Вона вже кілька років продовжує виставляти в Instagram свої фото без макіяжу та фільтрів, не маскуючи акне, та надихає на це інших. За хештегом #skinpositivity в Instagram можна знайти понад 4 000 дописів людей, які відкрито показують недоліки на своїй шкірі.
Чому поради щодо акне дратують
Британська дерматологиня Анджалі Махто, яка сама має акне, описала проблему дорослого акне у своєму Instagram. «Найскладніше у дорослому акне усвідомлення того, що я ніколи не вилікуюсь від цього, а найкраще, що я можу зробити, це тримати свою шкіру під контролем. Я почала страждати від прищів з 1992 року, і досі страждаю у 2017. У мене були періоди, коли шкіра була чистою (іноді навіть протягом кількох років), однак вугрі знову з’являються через деякий час. Психологічне прийняття того, що я це не переросту давалося мені з боротьбою в мої 20 і 30 років. Зараз ближче до 40 я вчуся приймати те, що моя шкіра буде в гарному стані і не дуже, але коли на шкірі є проблеми, їх потрібно лікувати».
Також Анджалі додала, що акне не завжди виникає через поганий догляд за шкірою, нездоровий сон чи харчування. Причина може бути в певній комбінації гормонів та генетичній схильності, тому поради оточення з приводу догляду чи харчування можуть лише погіршувати психологічний стан людини з цією проблемою.
17-річна американська блогерка Хейлі Вейт, яка страждала від акне з 11 років, почала ділитися в Instagram своїми фото без ретуші та фільтрів. За словами Хейлі, через вугрі раніше вона почувала себе бридкою і користувалася тональною основою та ретушувала фото, аби її шкіра виглядала гладенькою. Проте згодом вона зрозуміла, що тиск, який змушував її постійно покращувати свою зовнішність, пригнічував ще більше. Тому Хейлі вирішила ділитися власними фото без тональної основи та надихати інших любити себе.
Незважаючи на те, що дівчина отримала підтримку від підписників і повідомлення про те, що вона надихнула інших не соромитися недоліків своєї шкіри, їй продовжили надсилати поради з приводу догляду за шкірою.
«Чи можемо ми всі погодитися, що треба припинити надсилати мені поради з приводу акне? Я знаю, що ви маєте хороші наміри, але я не просила цих порад, вони мені не потрібні. Це ображає. Я – не тільки моє акне. Щодня я отримую тисячі повідомлень про моє акне, але впевнена, що не всі ви дерматологи. Це не так просто, як просто вмиватися і пити воду», – написала Хейлі.
Чому це важливо
Фотографка Софі Гарріс-Тейлор разом з виданням i-D створили проект «Чи є акне останньою межею бодіпозитиву?», в якому досліджують ставлення жінок до власної проблемної шкіри. Героїні цього фільму розповідають про те, як вчаться приймати свою шкіру з недоліками, любити себе і вважати себе красивими, розширюючи межі поняття краси.
Так само, як бодіпозитив загалом, #skinpositivity показує, що не варто соромитися особливостей власного тіла, а краса виходить за рамки нав’язаного ідеалу.
Фото: Instagram, mypaleskinblog