Меню & пошук

Що послухати: подкасти 2019 року, які ви могли пропустити

Що послухати: подкасти 2019 року, які ви могли пропустити

Цікаві новинки за рік


[ads-pc-2]

Подкаст − цифровий медіафайл або низка таких файлів. За змістом подкасти нагадують радіошоу, звукову виставу або ж просто інтерв’ю. Особливість їх у тому, що, на відміну від радіо, у подкастах можна обирати саме те, що вам до вподоби й слухати тоді, коли це зручно. 

Поява першого подкаста датується 2003 роком. Це було інтерв’ю, записане журналістом Крістофером Лайдоном і Дейвом Вайнером, розробником RSS, яке опублікували в блозі автора. Зараз же подкасти набрали неабиякої популярності, зокрема й в Україні. 

Ми зібрали подкасти 2019 року, які зацікавили своїми новими сезонами або ж з’явилися вперше.


Українські подкасти:

Новинкою в Україні є серія подкастів про психологію від медіавидання «the Village Україна» − «Простими словами». Ведучий Марк Лівін у першому сезоні обговорює з психологом Іллею Полудьонним емоції, почуття й ситуації, що знайомі кожній людині. Та, як каже Марк, розбирають їх не тільки з погляду психології, а й з погляду здорового глузду.
Подкаст зрозумілий і легкий, зроблений, беззаперечно, простими словами. 


«Vertigo Weekly» − це щотижневий короткий підсумок кіноновинок тижня для тих, хто не встиг прочитати це в однойменному виданні. Подкаст виходить у форматі розмови редакторів: Ані Дацюк, Саші Поворозник та Юрія Поворозника − які розповідають не тільки новини, а й свої думки про прем’єри кіно й серіалів.


Культурний відеолекторій «WiseСow» це серія лекцій, які розповідають історію за 100 хвилин і діляться на рубрики: кіно, література, історія тощо. Серед лекторів Євгеній Стасіневич, Юрій Макаров, Георгій Касьянов і багато інших знавців своєї справи. Тепер лекторій існує й у вигляді подкасту. Коли часу зовсім мало і переглядати відео немає змоги, можна ввімкнути аудіо й послухати лекції, наприклад, дорогою на роботу. Наразі у вигляді подкаста доступні лекції про «Голівудський ренесанс», які читає Лук’ян Галкін, кінознавець, продюсер медіа «Moviegram».


«Тут і Зараз» новий подкаст «Громадського радіо», що «закохує в українську музику». По-перше, це пряма трансляція музичного виступу, під час якого виконавці спілкуються з ведучими: Станіславою Орловською й Дмитром Стойловським − також можуть відповідати на запитання слухачів. По-друге, їх можна не тільки слухати, а й дивитися на відеотрансляції.



«Громадське» тішать також спільним проєктом з виданням «Куншт»  «Буде тобі наука». Тут можна послухати найкращі науково-філософські статті видання на актуальні теми: пропаганда, фейки, технології й навіть криптовалюти. Просто й цікаво про складні теми начитують тексти відомі люди такі, як: Яніна Соколова та Фоззі − а тематика настільки різна, що можна послухати як про парфуми, так і про UBER.


Подкаст, що налічує вже майже сто епізодів, «Digitaliziren», виходить щотижня. Тут розповідають про диджитал, маркетинг і майбутнє технологій. Ви можете почути про Facebook, Twitter, Tik Tok і Google. Їхні оновлення, політику й алгоритми дії. Новини й легкі діалоги в ненав’язливій манері та з великою кількістю жартів. 


Якщо ви прагнете відкрити свій бізнес, чи вивести його на новий рівень, або просто розширити свої навички в цій сфері, вам стане у нагоді подкаст від Києво-Могилянської Бізнес Школи. Це формат коротких аудіоінтерв’ю з викладачами навчального закладу. Лектори говорять на різноманітні теми, зокрема, такі: «Як HR має розшифровувати потреби бізнесу?», «Репутація організації» й «Від контролю до самоорганізації». 


«Доступ» подкаст про суспільство й технології. Наразі подкаст налічує 14 випусків, у яких ведучий Павло Бондаренко, як сам стверджує, говорить про «інтернети й про життя».


Закордонні подкасти:

Як багато відомих жіночих історичних постатей ви знаєте? Вмикайте подкаст «Encyclopedia Womannica» і всього за п’ять хвилин дізнаєтеся про неймовірних жінок усіх часів і народів.


«Dare I Say» це новий подкаст від HarpersBAZAAR.com, його ведуча − акторка й активістка Олівія Вайлд. Вона переносить слухача в жваві дискусії навколо питання гендеру, культури й соціуму.


«Hear to slay» це феміністичний подкаст від ведучих Роксан Гей і Трессі Макміллан. Афроамериканки говорять про проблеми свого комьюніті, з гумором розповідають про політику, культуру, соціум і його виклики. 


«Oprah’s master class» 

У цьому подкасті Опра Вінфрі обговорює історії з особистого життя відомих акторів, музикантів, громадських діячів і спортсменів. Знаменитості відверто говорять про події, що вплинули й змінили їх.


«The Chernobyl Podcast» має вісім епізодів, у яких автор серіалу Крейг Мазін розповідає, що дізнався, опитуючи очевидців катастрофи, наскільки серіал правдивий, як створювалися персонажі, хто є вигадкою, а хто має реальний прототип й інші секрети розробки «Чорнобилю».


«How I Built This»

У своєму подкасті ведучий Гай Раз спілкується з засновниками відомих брендів таких, як Instagram, і дізнається, з чого ж все починалося. Це історії, що відбувалися до того, як бренд став популярним, які перешкоди були в процесі створення, як виникла ідея й багато інших секретів.


«The Big Idea»
Ідеї з’являються щодня. Серед них є ті, що дивують своїм новаторством, змінюють спосіб життя, роботи й мислення. Кожен епізод цього подкасту − велика ідея, що змінила світ, яку описує сам автор, розповідаючи покроково, як вона виникла та як згодом реалізувалася. 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: