Меню & пошук

12 подкастів про культуру, політику, технології та сучасне життя

12 подкастів про культуру, політику, технології та сучасне життя

Як почати слухати подкасти


[ads-pc-2]

Автор
Степан Прохоренко

Що потрібно слухати, щоб зробити свою поїздку в метро продуктивнішою за TED-лекцію, а черговий похід у супермаркет – цікавішим за «Гру престолів».

 

Три подкасти, які варто слухати щодня

The Daily

В останні роки подкастинг стає дедалі популярнішим видом контенту. В США він виник у 2004 році, а назву отримав від поєднання слів iPod та broadcast. Подкасти  це збірки аудіофайлів однієї тематики, або однієї мети, які абсолютно безкоштовно доступні в мережі.  Такі записи можуть бути як наукові, та новині, так і розважальні. Записи, які коротко переказують картину дня є у таких медіа, як Vox, NPR та The Outline. Одним з найпопулярніших інформаційних подкастів вважаються щоденні записи The Daily – програми видання The New York Times, яку слухають ті, хто хотіли б регулярно стежити за новинами.

У півгодинному подкасті ведучий спілкується з репортерами газети, експертами та учасниками подій. Шоу емоційніше за класичні репортажі газети: тут можна почути історію працівника вугільної індустрії США та враження людини, яка пережила атаку державних військ на своє місто в Сирії.


Invisibilia

Це подкаст про невидимі сили, які керують людською поведінкою: емоції, стереотипи, вірування. Те, що інші зробили б переказом «Вікіпедії», Invisibilia перетворює на оду людяності.

Ведучі будують кожен епізод на майже неможливих історіях. Ви почуєте про жінку, у якої на годину вилікували аутизм; вчителя, який гіпнотизував своїх учнів; дівчину, яка тілом відчуває емоції інших людей. Invisibilia розповідає, як усі вони стали жертвами хитросплетіння психології, біології та соціуму.


99% Invisible

99% Invisible розповідає неочевидні історії про те, як дизайн взаємодіє з кожним елементом життя. Як з’явилися штрих-коди? Чому контейнери змінили економіку? Навіщо американська армія в 1940-х роках замовила цілий загін надувних танків?

Цей подкаст дає змогу зрозуміти, як багато навколо нас деталей, які ми просто не помічаємо, із кожним новим епізодом стане складніше не думати про те, як змінити світ на краще.


Три подкасти про культуру

Benjamen Walker’s Theory of Everything

Основна тема Theory of Everything  взаємозв’язок реальності та фікції.

Іноді епізоди Theory of Everything  це гонзо-журналістика, де автори подкасту пробують себе в ролі водіїв Uber. Іноді ведучий ділиться власними спогадами, щоб пояснити, як забуваються тренди минулого. А часом це справжні вистави, у яких автор розмовляє з вигаданим «інсайдером» з Білого дому, що розповідає абсурдні історії про Трампа.


This American Life

This American Life – це шоу про незвичайні історії звичайних людей, ця аудіопідбірка, що помічає красу в повсякденному житті. Один із найбільш популярних подкастів називається «129 авто»: протягом години ведучі розповідають про життя продавців автомагазину, якому за місяць потрібно продати 129 машин, інакше бізнес доведеться згортати.


Song Exploder

Song Exploder – важливий подкаст для тих, хто хоче осмислювати музику, яку чує щодня. Тут автори пісень (як популярних, так і невідомих) розповідають, як і чому написали музику, пояснюючи кожен окремий елемент пісні.

Свою розповідь вони ілюструють звуками, якщо вмова йде про біт пісні, то на тлі монологу ми чуємо виключно біт. Крок за кроком, музиканти розкривають інші елементи треку, а музична картина на тлі поповнюється звуками.  


Три подкасти про науку і технології

Reply All

Reply All – подкаст про інтернет-культуру, в яких обговорюють як технології змінюють життя і що з цим можна зробити.

Типова для Reply All історія – випуск про людину, яка отримала десяток попереджень за нелегальне завантаження одного й того самого епізоду серіала «Дівчата», хоча ніколи його не дивилася. За годину ведучі пояснюють, що інтернет працює набагато складніше, ніж ми можемо собі уявити, і що часто ми навіть не уявляємо, що відбувається у власних комп’ютерах.

 


Radiolab

Один із найпопулярніших наукових подкастів планети: Radiolab це альтернатива як звичайній сторінці в Вікіпедії, так і TED-лекції. Саме тут ви дізнаєтесь, що таке CRISPR, чи можна вилікувати Альцгеймер світлом, та яким саме чином раки-богомоли бачать вдвічі більше кольорів, ніж люди.

Radiolab – подкаст не тільки про науки і технологію, а й про окремих людей та їх історії. Один з випусків шоу в 2017-ому розповідав про життя Олівера Сіппла, ветерана В’єтнаму, який випадково врятував президента Джеральда Форда від смерті – і тим самим загубив своє власне життя.

 


Why’d You Push That Button

Подкаст технологічного видання The Verge розповідає про те, як інтернет змінює побут. Ведучі обговорюють, як прогрес впливає на стосунки людей та їхню поведінку, а для дискусії часто запрошує експертів або власників технологічних компаній.

Why’d You Push That Button цікаво слухати через його актуальність. Тут регулярно пояснюють неологізми інтернет-епохи – що таке «гостінг» або «фінстаграм» – про які ви могли не чути.

 


Три подкасти про науку і технології

Hardcore History

Епізоди Hardcore History виходять кілька разів на рік, кожен з них триває не менш години.  

У Hardcore History мало аудіоефектів, він побудований цілком на голосі ведучого. Він охоплює теми від перських принців до Другої світової війни. Hardcore History не лекція зі світової історії, а скоріше низка аудіо-епізодів «Гри престолів», тільки всі ці розповіді мали місце в реальному житті.  

 


More Perfect

Подкаст від творців Radiolab, у якому коло дискусії звузили до одного об’єкту – Верховного суду США. Тематика More Perfect тільки на перший погляд здається занадто локальною: за рішеннями та дебатами Верховного суду криється цілий серіал надзвичайних історій.

В США ця інституція має потужну силу, адже рішення Верховного суду сформували країну. У More Perfect розповідають про історичні процеси та суперечки між суддями, у кожного з яких своє усвідомлення справедливості.

 


Pod Save America

Вважаєте, що не готові більше п’яти хвилин слухати розбір актуальних проблем американської політичної повістки? Pod Save America спробує переконати вас у протилежному.

Це розмовний подкаст, у якому ведучі (у минулому – посадовці в адміністрації екс-президента Барака Обами) обговорюють головні події бурхливої епохи Трампа: від нових міністрів, до мітингів проти зброї. У Pod Save America однаково багато аналізують ситуацію та жартують, але по-справжньому тут приваблює незламна віра ведучих в те, що політика може бути кращою – чеснішою та справедливішою. До речі, саме цьому подкасту Обама дав своє останнє інтерв’ю в ролі президента.

 

Фото:  Steinar Engeland / Unsplash

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: