10 тез з лекції гарвардського професора Бена Тігелаара про лідерство
10 тез з лекції гарвардського професора Бена Тігелаара про лідерство
[ads-pc-2]
Inspired разом з CAP School пропонує підбірку цитат з лекції Бена Тігелаара про те, як бути справжнім лідером в компанії та впроваджувати інновації.
Бен Тігелаар – один з найвідоміших голландських викладач з успішного управління. Він автор бестселерів, міжнародний спікер та дослідник поведінки, який провів останні 30 років, вивчаючи все, що потрібно знати про лідерство. Він приїздив у Київ з лекцією, щоб допомогти перетворити свої мрії в дії – позитивно та ефективно.
1.
Запам’ятайте, люди не залишають роботу, вони залишають своїх босів. За даними досліджень, 50% американских працівників звільнялись через поганих керівників.
2.
Важливо підтримувати своїх працівників. І не менш важливо, щоб вони про це знали. Не робіть це секретно та мовчки. Ви маєте про це казати. Якщо ви їх підтримуєте, але вони про це не знають – результату не буде.
3.
Зміни не відбуваються миттєво. Все трапляється крок за кроком, тому не засмучуйтесь, коли все йде не так, як ви замислили. Порівняйте Facebook 5 років тому та зараз. Все чого компанія досягла за цей час стало можливим лише поступовими зусиллями.
4.
Наполегливість наче кава. Одна чашка допоможе сконцентруватися, а 5 – зроблять вас надто нервовим. Будьте обережні з цим.
5.
Дуже важливо бути критичним до себе і своєї роботи. Нам здається, що варто лиш вигадати ідею та все одразу запрацює, але як підприємці ми повинні мати холодний розум у цій справі. Важлива порада: якщо щось надто гарне, щоб бути правдою – скоріш за все так і є.
6.
Мало хто полюбляє корпоративну культуру. Та й змінювати її часом вкрай складно. Але якщо ви все ж хочете спробувати – почніть з малого. Наприклад, якщо ми думаємо про зміни культури у лікарнях, то кажемо: «Ми маємо бути більш турботливими та привітними до пацієнтів». Ми знаємо, що так і має бути, але не робимо. Почніть з малого – приходьте кожного дня і бажайте всім «Доброго ранку!» і «Гарного дня!». Мине 5 років і ви побачите, як все змінилось.
7.
Зміни – це завжди про навчання. У вас має бути мета, досягнувши якої навчитеся чомусь новому. Щоб справді впровадити зміни – трансформуйте процес навчання в рутину і навчіться її робити. Спитайте себе, які навчальні цілі я поставлю собі на наступні декілька місяців?
8.
Коли ставите цілі – будьте готові до помилок. Адже ви цього ніколи раніше не робили. Найважливіше – йти далі, незважаючи на помилки. Що ще важливіше – фідбек від людей. Будьте відкриті до нього, адже це дасть можливість навчатись. Ви досягнете своєї мети тільки якщо будете сприймати свої помилки та навчатись з них.
9.
У будь-яких змінах залиште місце для розваг. Наприклад, хто з цих людей не залишить заняття спортом: той, хто знає, що спорт корисний, чи той, кому це просто подобається? Звісно, що той, хто шаленіє від спорту. Так і в корпоративних змінах. Якщо вам вдасться зробити їх веселими та цікавими – люди будуть більш сприйнятливі до них.
10.
Пам’ятайте, наклеїти комусь на лоба мотиваційний стікер не допоможе. Більше мотивацій, більше зусиль, більше результату.