Меню & пошук

Громади, повіти та регіони: як незабаром поділять Україну

Громади, повіти та регіони: як незабаром поділять Україну

[ads-pc-2]

povity_middle
Клікабельне зображення

Україну очікує адміністративна реформа, в рамках якої планується надати більше повноважень місцевим органам влади. Розробники реформи уже визначились з тим, як називатимуться нові адміністративно-територіальні одиниці. Місцеве самоврядування здійснюватиметься на трьох рівнях: громада (об’єднання поселень), повіт (об’єднання громад), регіон (області, Крим, Київ).

Видання Збруч провело розмову з учасником експертних груп з розробки реформи, керівником Центру політико-правових реформ Ігорем Коліушком, який поділився інформацією про можливий устрій України. За його словами, саме зараз суспільство починає розуміти, що децентралізація неможлива без реформи устрою України. Але, тим не менш, реформа все одно буде негативно сприйматися більшістю людей, які звикли до областей, районів та сільрад.

В експертній пропозиції Ігоря Коліушка передбачено створення 129 повітів на всій території України замість 490 районів, а також близько 1,5 тисяч громад замість 11,5 тисяч суб’єктів місцевого самоврядування у нинішньому статусі. З тих 129 повітів 10 припадає на окуповану частину Донбасу, а 8 – на Крим із Севастополем.

galyts

Найзаселеніші повіти зосереджуватимуться довкола регіональних центрів. Майже кожний обласний центр має «взяти під опіку» також прилеглі райони: подекуди – один, подекуди – по кілька. Скажімо, Житомирський повіт пропоновано сформувати з самого Житомира та 6 прилеглих районів. Загалом найбільше заселеними повітами, за проектом Коліушка, виходять: Київський – 2,8 млн. осіб, Харківський – 1,68 млн. осіб.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: