Меню & пошук

Чотирилапий спорт: раціон та вправи, що вбережуть вашого улюбленця від ожиріння

Чотирилапий спорт: раціон та вправи, що вбережуть вашого улюбленця від ожиріння

Навіть коти та собаки можуть бути фітоняшками


[ads-pc-2]

Домашні тварини, так само як люди, потребують занять спортом. Навіть якщо пузатий песик чи товстенький котик розчулюють власника до неможливості, все ж варто задуматися про правильний раціон та активність улюбленця, адже це напряму впливає на його здоров’я та тривалість життя. Inspired спільно з Royal Canin підготував деякі поради щодо того, як тримати в тонусі свого чотирилапого друга.


День починається і закінчується тренуванням Андрій Хоміцький, професійний спортсмен і персональний тренер, впевнений немає нічого неможливого, потрібно лише рухатися до своєї мети. Стаффордширський тер’єр Фархад улюбленець і завсідник занять Андрія.

Фархард займається спортом щодня. Тренування від 5 до 10 км по пересіченій місцевості звичний режим.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Андрей Хомицкий (@khomytskyi_official)

«Він зі мною на всіх тренуваннях і заняттях з підопічними. Нас об’єднує спорт. У кожного із нас є мета бути сильними, здоровими, красивими. Фарік не виняток. Нещодавно Фархад став №1 і кращим представником породи серед 27 собак в Хорватії. Наступна сходинка – чемпіонат світу в Амстердамі », розповідає Андрій про свого чотирилапого друга.

Фархард займається спортом щодня. Тренування від 5 до 10 км по пересіченій місцевості звичний режим. У перервах між тренуваннями, Андрій не забуває про корисну їжу і похвалу для свого улюбленця.

 

Леся Поліщук

Експертка Royal Canin

«Зайва вага знижує якість і тривалість життя. Це стосується як людей, так і тварин. Ожиріння стає причиною багатьох захворювань у домашніх вихованців: сечокам’яна хвороба і діабет, проблеми з травленням. В результаті, улюбленець стає менш активним, з’являються проблеми з суглобами», – розповідає Леся Поліщук, експертка Royal Canin.

Це однаково справедливо і для собак, і для котів. Вчені підрахували: кожен додатковий кілограм до ваги середньостатистичного кота (масою 4 кг) дорівнює шістнадцяти зайвим кілограмам у людини (при початковій масі 65 кг)!

Іван Якимчук, заступник головного лікаря мережі клінік «ЗооЛюкс» розповідає:

Іван Якимчук

Заступник головного лікаря мережі клінік «ЗооЛюкс»

«Існує міф, що для котів ожиріння є менш небезпечним, ніж для собак. Це не правда. Адже надмірна вага підвищує навантаження на суглоби, що може спричинити біль і розвиток запальних процесів. Страждають від ожиріння також кровоносні судини, печінка і нирки. Щоб повернути нормальну вагу, тварині необхідна дієта. Призначати її повинен фахівець після повного обстеження тварини».

Сідаючи на дієту, людині необхідно дотримуватися режиму: приймати їжу в один і той же час, дотримуючись розкладу, стежити за кількістю спожитої їжі. Для тварин діють схожі правила – режим і помірна кількість калорій.

 

 

«Багато тварин із зайвою вагою схильні випрошувати їжу, а власники йдуть на поводу і підгодовують їх ласощами, стравами зі столу. Це вважається однією з найбільш поширених проблем. Щоб допомогти вихованцеві не відчувати голод і не «канючити» їжу, найкраще підбирати раціон з високими рівнями білка і клітковини. Білок сприяє збереженню м’язової маси. Клітковина ж робить раціон об’ємнішим, що дозволяє тварині довше відчувати ситість. При цьому калорійність дієти залишається в прийнятних межах. Проте, не виключені протипоказання для певної дієти або раціону », – говорить  Леся Поліщук, експерт Royal Canin.

Звісно, дієта буде набагато ефективнішою, якщо її  поєднувати із фізичною активністю. Алабаю Ейві зайва вага точно не страшна. Живе вона у Євгена Кота і Наталії Татаринцевої. Євген – один з найпопулярніших танцюристів України, Наталія – майстер спорту з художньої гімнастики, багаторазова чемпіонка світу з пол-денсу.

Якщо ми бачимо, що Ейва набирає вагу, ми садимо її на дієту. Інакше додаткові кілограми гарантовано позначаться на її самопочутті, психіці, впевненості і тривалості життя

Євген, Наталія та Ейва – спортивна сім’я. Питання зайвої ваги у них вирішується швидко: «Якщо ми бачимо, що Ейва набирає вагу, ми садимо її на дієту. Інакше додаткові кілограми гарантовано позначаться на її самопочутті, психіці, впевненості і тривалості життя. Ми всі займаємося спортом. Собаку постійно вигулюємо, разом бігаємо і граємо. Ейві потрібна увага і багато руху. Наприклад, дуже часто ми граємо в фрісбі. А ще практикуємо вправи на розкушування, на тренування щелепи. Тут добре підходить перетягування каната».

Собакам слід збільшувати навантаження поступово, а надмірно огрядних тварин слід уберегти від стрибків із висоти та довготривалого бігу.

А от найкраща фізкультура для котів – це гра. Нехай наздоганяють кинуті вами іграшки, полюють на бантик на ниточці, але не захоплюються стрибками з висоти.

Якщо ж забажаєте різноманітності, цього літа в тренді канікрос і байкджорінг. Перше – це біг по пересіченій місцевості разом з собакою. Господар і його чотирилапий друг повинні якомога швидше подолати відстань до 5 кілометрів. Собака при цьому має бути на повідку. Для другої активності до велосипеда прилаштовують упряжку, в яку впрягають собаку – здебільшого їздової породи. Разом із господарем пес повинен підкорити 10 кілометрів. Кажуть, що це завдання не з легких. Зате тих, кому вдалось підкорити ці дисципліни, можна з упевненістю називати спортсменами – як людину, так і її вихованця.

Фото: з власного архіва героїв публікації

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: