Меню & пошук

5 лекцій TED про те, як підвищити ефективність і залишатися здоровим

5 лекцій TED про те, як підвищити ефективність і залишатися здоровим

Як і навіщо люди займаються біохакінгом


[ads-pc-2]

Біохакінг – це система контролю за здоров’ям, яка повинна допомогти покращити самопочуття, підвищити продуктивність і навіть продовжити життя. Останніми роками біохакінг став особливо популярним серед підприємців Кремнієвої долини. У гонитві за підвищенням власної продуктивності люди проходять сотні медичних тестів, приймають ліки і БАДи, оптимізують сон, змінюють спосіб харчування та навіть голодують. Одним з найвідоміших біохакерів став підприємець Серж Фаге, який стверджує, що витратив на діагностику, зміну харчування, десятки таблеток і сотні харчових добавок 200 тисяч доларів. Усе це для того, щоб продовжити життя. Колонка, в якій він описав свій досвід, викликала неоднозначну реакцію лікарів, адже деякі з його методів можуть шкодити здоров’ю.

Проте окремі практики біохакінгу дійсно засновані на наукових дослідженнях і допомагають покращити самопочуття та якість життя. Зібрати 5 лекцій TED про те, як перехитрити гени за допомогою їжі, збільшити ефективність сну, стати продуктивнішим та використовувати біотехнології в щоденному житті.

Як підвищити власну ефективність

Дейв Еспрі – підприємець та інвестор з Кремнієвої долини. А ще – один з найвідоміших біохакерів та автор блогу The Bulletproof Executive про підвищення власної ефективності, який допомагає оновити тіло, розум і стиль життя. Він витратив 300 тисяч доларів і 15 років на те, щоб «зламати» власну біологію. Дейв стверджує, що завдяки біохакінгу йому вдалося навчитися спати менше, але ефективніше, підвищити рівень IQ та знизити біологічний вік.

А ось кілька його порад про те, як підвищити власну продуктивність та покращити стан здоров’я практично без грошей:

  • Спати 6,5 годин на добу. За словами Дейва, експериментальні дослідження та його власний досвід показують, що для здорової людини цього достатньо.
  • Інтенсивно займатися фізичними вправами лише 15 хвилин на день раз на тиждень. Не слід намагатися бути одночасно успішним бізнесменом та професійним спортсменом, адже чим більше людина займається спортом, тим більше часу на відновлення їй потрібно. А якщо багато тренуватися та багато працювати, не відновлюючись, ефективність обох сфер буде низькою.
  • Керуватися Bulletproof Diet у харчуванні. Серед основних принципів цієї дієти – відмова від цукру, бобових, глютену, барвників та ароматизаторів, а також вживання більшої кількості органічних овочів та фруктів.
  • Ставитися до життя із вдячністю.

Як перехитрити гени за допомогою їжі

В ході досліджень виявилось, що насичені жири і транс-жири не лише підвищують рівень серцево-судинних захворювань, а й погіршують пам’ять. Більше того, люди, які мають генетичну схильність до поганої пам’яті можуть «перехитрити» гени, якщо відмовляться від насичених жирів і транс-жирів. Дослідник Ніл Бернард переконаний, що погані гени – це не вирок, а спадкових захворювань можна уникнути завдяки правильному харчуванню. Також він пояснює, чому так корисно їсти багато продукти з вітаміном E – манго, шпинат, авокадо та горіхи – та чому ці продукти не можна замінити аптечними вітамінами.

Чому холодний душ змінює життя

Відомий блогер і спортсмен Джоел Реньйол має власний прийом біохакінгу, що дозволяє йому бути продуктивнішим і здоровішим. Він практикує терапію холодного душу та переконаний – якщо щодня долати дискомфорт від довгого перебування в холодній воді, всі інші цілі здаватимуться легкодосяжними.

Як отримати від сну максимум користі

Ми проводимо уві сні практично третину свого життя, а під час цього процесу організм відновлюється та очищується від токсинів. Проте з віком якість сну погіршується, а для того, щоб його користь не зменшувалась, науковці сьогодні вдаються до так званої інженерії сну. Дослідниця сну Пенні Льюіс ділиться останніми відкриттями у цій сфері. Наприклад, звук короткого клацання, який людині вмикають під час сну, може покращити роботу її мозку, а в результаті допомогти їй бути ефективнішою наступного дня. А якщо під час сну подавати людині звуки у вигляді тригерів, що стосуються певних задач, наступного дня мозок краще справлятиметься з ними.

Що таке DIYbio і навіщо воно нам потрібне

DIYbio – це рух, що виводить біотехнології з закритих лабораторій та робить їх доступними для всіх. Досліджуючи ДНК, кожен з нас може виявити забруднюючі речовини у воді, перевірити пластівці на наявність ГМО, визначити, хто із сусідських собак залишає у під’їзді «маленькі подарунки», зрозуміти, яка їжа засвоюється організмом краще або ж дослідити свій родовід. Біологиня Еллен Джордженсен та одна з лідерок руху DIY біотехнологій розповідає про те, як біотехнології вже сьогодні стають звичною частиною життя.

 

Фото: unsplash

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: