Меню & пошук

10 міфів про секс, що псують життя

10 міфів про секс, що псують життя

Найпопулярніші вигадки про секс та їх спростування


[ads-pc-2]

Дослідження показують, що представники покоління Z менше займаються сексом, ніж попередні, крім того, це перше покоління, яке завжди має під рукою порно, оскільки народжене в період активного розвитку інтернету. На думку дослідниці Хлої Комбі, це призводить до того, що покоління Z частіше користується стимуляторами для сексу.

Чи впливає перегляд порно на здатність збуджуватися, чи шкідливе довге утримання від сексу для здоров’я та як впливає на нього мастурбація? Розбираємося разом з психотерапевткою та експерткою із сексуальності Настею Осадчою.


Настя Осадча
Лікарка-психологиня, психотерапевтка, експертка з людської сексуальності
Міф 1: Довга відсутність сексу шкідлива для здоров’я

Утримання від сексу не призводить до прямих тяжких наслідків для фізичного здоров’я. Так званого спермотоксикозу у чоловіків не існує.Якщо сперматозоїди не витрачаються, вони знищуються у передміхуровій залозі сперматофагами, спеціальними клітинами. Тому спермотоксикозу просто не може бути.

Також у кожної людини є своя статева конституція, що є такою самою константою, як і темперамент. Це те, що обумовлено біологічно. Одна з характеристик статевої конституції – це кількість статевих стосунків, яка є нормальною для того чи іншого типу – слабкого, середнього чи сильного. Усе це варіанти норми.


Міф 2: Якщо жінка роздратована і зла, то це через місячні або відсутність сексу

Якщо говорити про поняття «жіночої істерії», те, чим на початку 20-го століття займався Фройд і що лікувалося прописуванням фалоімітаторів, то все-таки сам факт відсутності сексу не був причиною, це було чимось вторинним. А первинною була відсутність уваги і нормального ставлення до жінки з боку чоловіка, від чого вона могла психологічно страждати. Тобто істеричний невроз був наслідком, а сексуальна розрядка – одним з факторів зниження напруги. А коли ми говоримо про сексуально невдоволену жінку, то це стосується не суто сексуальної складової, а невдоволення загалом, яке можна описати відчуттями «я не потрібна», «я не важлива», «я не красива».

До того ж, коливання настрою протягом фаз циклу буває як у жінок, так і в чоловіків. У чоловіків протягом місяця відбувається коливання рівня тестостерону, і від цього теж змінюється настрій. Тому зміни у чоловічій поведінці можуть відбуватися так само, як і в жіночій під час менструального циклу. Але якщо мова йде про здорового чоловіка або здорову жінку, то ці коливання і перепади настрою та сексуального бажання будуть контрольованими.

Вплив на психологічне здоров’я жінок і чоловіків зумовлений багатьма соціальними стереотипами і тисками на зразок «Чоловік має завжди хотіти». У жінок парадигма інакша, але вона також змінюється. Для жінок соціально властивий сценарій уникнення сексуальних контактів: фліртувати, але триматися на відстані. Але так само соціальний тиск на цю тему присутній.


Міф 3: Мастурбація шкідлива. Людині, яка часто мастурбує, важко отримати задоволення від сексу з іншою людиною

Насправді, мастурбація, особливо у дитячому та підлітковому  віці, є необхідною умовою для формування ерогенних зон у здорової людини. Якщо мастурбації з якихось причин не було в дитячому та підлітковому віці, то потім людина може мати проблеми в сексуальному та соціальному житті. Діти і підлітки мають мастурбувати, а батьки мають давати сигнали про те, що це нормально.

Якщо у людини довго не було статевих стосунків, то, дійсно, потім під час сексу досягти оргазму чи взагалі задоволення буде складно, адже це умовно-рефлекторна дія. Як у випадку з будь-яким іншим умовним рефлексом, якщо довго немає стимулу, немає реакції, і рефлекс згасає. Це нормально, коли секс після довгої перерви не приносить надто яскраві відчуття, але коли він стає регулярним, все стає на свої місця.

Прямого зв’язку між мастурбацією та відсутністю оргазму під час сексу, немає.

Існує інша проблема, яка не корелює з наявністю чи відсутністю партнера. Наприклад, жінки, які маючи постійних партнерів, отримують оргазм лише під час мастурбації, але не в партнерському сексі. Причиною є психологічний фактор і незнання того, як донести партнеру, що треба зробити для того, щоб жінка отримала задоволення.


Міф 4: Перегляд порно впливає на здатність збуджуватися

Це дійсно так. Усі, хто бачили порно і мають досвід статевих контактів, розуміють, що жінка не може отримувати аж таке задоволення і кричати протягом всього статевого акту, а чоловік не може без зупинки займатися сексом протягом 30-40 хвилин хоча б тому, що після фази еякуляції, є фаза абсолютної нечутливості, коли організм відновлюється.

У порно немає правильних орієнтирів у плані фізіології та психології. Відповідно до цього відбувається викривлення картинки світу: якщо я не можу так, як він або вона у порно, то зі мною або з моїм партнером/партнеркою щось не так. Це може вплинути на здатність збуджуватися. До того ж, регулярний перегляд порно також діє умовно-рефлекторно. Тобто якщо людина збуджується тільки від перегляду порно, де все гіперболізовано, то від звичайної людини збудження може не настати.


Міф 5: Секс особливо класний, якщо займаєшся ним з коханою людиною

Це залежить від того, про який етап стосунків йдеться. Якщо секс відбувається на етапі закоханості, коли ми переживаємо гормональний бум, то за інтенсивністю переживань секс буде значно яскравіший за рахунок емоційного компоненту.

Якщо ж секс відбувається з коханою людиною, з якою стосунки тривалі, аби секс був дійсно якісний і класний, над цим треба працювати. Приходить рутина, втомленість одне від одного, тому створювати нові відчуття під час сексу – це челендж. Перш за все, тут потрібні розмови про те, що подобається, а що ні. До того ж, кохана людина може краще знати, що нам подобається, тому вірогідність потрапляння в ціль збільшується.


Міф 6: Якщо жінка не відчуває вагінального оргазму – вона фригідна

У фрейдистські часи існував яскраво виражений сексизм, коли питання жіночої сексуальності не досліджувалися, а розглядали її приблизно так: «У чоловіків це так, про жінок ми нічого не знаємо, але, мабуть, навпаки».Довгий час існувала ідея, що якщо жінка не здатна отримувати вагінальний оргазм, а лише кліторальний, вона фригідна або у неї недорозвинена сексуальність. Не одне покоління жінок постраждало від цього уявлення, адже коли людині нав’язують таке, можуть з’являтися проблеми психологічного характеру.

Зараз уже точно вивчено і відомо, що обидва види оргазму є варіантами норми. Кліторального оргазму легше досягнути суто фізіологічно. Ці оргазми відрізняються за механізмом виникнення і реалізації, але абсолютно точно немає ніякого зв’язку між сексуальною розвинутістю та розкутістю з наявністю одного або іншого виду оргазму.


Міф 7: Жінки не отримують задоволення від анального сексу

Насправді, можуть отримувати, якщо мають певні фізіологічні особливості. Клітор анатомічно має «ніжки», і в деяких жінок  вони закінчуються між входом у вагіну і заднім прохідним отвором, а в декого доходять до періанальної ділянки. Тому є частина жінок, які реагують на анальні ласки збудженням, а анальний секс приносить їм задоволення і навіть оргазм.


Міф 8: Після народження дитини лібідо у жінок знижується

З вагітністю і народженням дитини пов’язана велика кількість міфів. Частина з них говорить, що до вагітності оргазмів не треба чекати. Інші навпаки кажуть, що жіноче лібідо знижується після вагітності. Ці міфи не мають ніякого відношення до реальності, а оргазм не пов’язаний з фактом вагітності та народження дитини.

Є кореляція між лібідо і гормонами, тому жінка під час вагітності може відчувати сильне сексуальне збудження і, навпаки, повну відсутність сексуального потягу, залежно від гормонального фону. Після пологів може змінюватися сексуальна поведінка жінки. Це пов’язано з тим, що деякий час після пологів відбуваються суттєві гормональні перебудови, тому зміни дійсно будуть, але які саме, заздалегідь сказати неможливо – це індивідуальні особливості кожної жінки. До цього додаються сімейні легенди, а також соціальний тиск і традиції, які також на нас впливають.


Міф 9: З віком жінки сексуальність жінок збільшується, а у чоловіків знижується

Це дійсно так. Є етапи розвитку сексуальності, які проходять і чоловіки, і жінки. За своєю суттю вони подібні, але в силу соціального тиску у чоловіків вони більш легалізовані, а в жінок табуйовані. Наприклад, підліткова мастурбація чоловіків вважається у соціумі нормою, а жіноча – під забороною.

Тому доволі часто на початок сексуального життя – ближче до 20 років – дівчата доволі часто не до кінця сформовані сексуально. Так відбувається тому, що для цього людина має себе добре вивчити, розвинути чутливість ерогенних зон першого (геніталії) і другого порядку (інші частини тіла) – досліджувати, експериментувати, мастурбувати. Відсоток дівчат, які не отримали цього в силу соціального тиску, набагато більший, ніж хлопців. Тому ми маємо ретардований розвиток – розвиток із затримкою.

Тому часто жінки на початку свого стабільного сексуального життя мають обмежене уявлення про власну сексуальність, до того ж, через соціальний тиск їм про це соромно говорити. Окрім цього, якщо у чоловіка було багато жінок, це переважно схвалюється, а така сама поведінка жінки засуджується. Тому переважно жінки саме з віком починають більше дізнаватися про власну сексуальність. До того ж, у віці за 30 вони мають інакше психологічне уявлення про себе, про красу, про те, як хочеться або не хочеться себе поводити – з’являється більше орієнтування на себе та власні почуття, що дає можливість в більшій мірі насолоджуватися процесом, не думаючи «як я виглядаю у цій позі». Звісно, це стосується не всіх жінок, це лише загальні тенденції.

А щодо зменшення сексуальних апетитів у чоловіків, тут вже фізіологічні основи. Чоловіки розвиваються, умовно кажучи, вчасно, бо тема сексуальності для них не є табуйованою. Чоловіча статева система – це в основному кровоносна система плюс нервова. Якщо спосіб життя чоловіків не надто сприяє зміцненню судин, то з віком відбуваються фізіологічні зміни внаслідок паління, зайвої ваги, алкоголю та інших факторів, які негативно впливають на тонус судинної стінки. Також змінюється гормональний фон.


Міф 10: Сексом можна замінити тренування

Усе залежить від того, яке це тренування. Якщо мова йде про кардіо навантаження, то секс може їх замінити тому, що процеси збудження, реалізації збудження і розрядки вмикають всі органи і системи. Тому рівнем навантаження на серцево-судинну систему статевий акт подібний до кардіо тренувань. Але мова йде про подібність за характером, а не про рівноцінну заміну за тривалістю.

Силові навантаження секс навряд чи замінить, хіба що партнерку під час сексу підіймають на руках 3 підходи по 15 разів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: