Меню & пошук

За реставрацією «Нічної варти» Рембрандта спостерігатиме увесь світ

За реставрацією «Нічної варти» Рембрандта спостерігатиме увесь світ

Це перша реставрація картини з 1975 року


[ads-pc-2]

Сьогодні почалася масштабна реставрація однієї з найвідоміших у світі картин – «Нічної варти» Рембрандта, створеної 1642 року. Увесь процес буде доступний відвідувачам та всьому світу завдяки цілодобовій онлайн-трансляції, йдеться на сайті Rijksmuseum в Амстердамі.

Реставрація буде відбуватися за скляною камерою, спроектованою французьким архітектором Жаном Міхелем Вілмоттом. У процесі братимуть участь 12 реставраторів, десятки консультантів та мистецтвознавців. Заплановано, що процес триватиме 10 місяців.

Під час реставрації буде зроблено близько 12 500 фотографій надзвичайно високої роздільної здатності – від 180 до 5 мікрометрів, або тисячної долі міліметра.

«Ніколи раніше таку велику картину не фотографували з такою роздільною здатністю. Завдяки цьому сподіваємося побачити на картині найменші деталі – такі як пігментні частинки, зазвичай невидимі для неозброєного ока», – йдеться в повідомленні музею.

Востаннє реставрацію «Нічної варти» проводили 1975 року.

За останні 150 років 337-кілограмову картину лише кілька разів транспортували. Зокрема в бункер у часи Другої світової війни.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: