Меню & пошук

В Україні стане обов’язковим проектування велосипедних смуг під час будівництва доріг

В Україні стане обов’язковим проектування велосипедних смуг під час будівництва доріг

Відтепер буде більше велосипедних доріжок в Україні


[ads-pc-2]

Міністерство регіонального розвитку вводить обов’язкове проектування велосипедних доріжок і смуг. Про це заявив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

«У нас можливо теж чимало людей хотіли би так [на велосипедах] їздити на роботу, але через відсутність організованого велосипедного руху, окремих велодоріжок та смуг, це не тільки незручно, а ще й небезпечно. Тому в новому ДБН (державні будівельні норми, – прим. )щодо вулиць і доріг ми ввели обов’язкове проектування велодоріжок і смуг на дорогах та прописали чіткі вимоги щодо їх влаштування та параметрів», — сказав він.

Згідно з новими правилами, велосипедні доріжки та велосипедні смуги слід влаштовувати на територіях житлових і промислових районів, комунально-складських зон, на магістральних вулицях безперервного і регульованого руху, вулицях місцевого значення, селищних та сільських дорогах, що забезпечують під’їзд велосипедистів до житлових, громадських будинків, промислових підприємств, об’єктів масового відвідування, відкритих автостоянок і гаражів.

За словами заступника міністра, такі зміни дозволять суттєво підвищити безпеку та комфорт, зокрема, велосипедистів на дорогах та сприятимуть активному розвитку велосипедного руху як альтернативи громадському транспорту.

Нові правила вступлять в силу з 1 вересня 2018 року.

Фото: Unsplash

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: