Меню & пошук

У Норвегії кількість зареєстрованих електрокарів на ринку нових машин склала 54%

У Норвегії кількість зареєстрованих електрокарів на ринку нових машин склала 54%

У Норвегії діє система податкових пільг для власників електромобілів.


[ads-pc-2]

Норвегія стала першою країною, у якій за рік продали більше електрокарів, ніж автомобілів з бензиновими та дизельними двигунами. Продажі електромобілів у країні підскочили до рекордних 54,3% у порівнянні з 42% у 2019 році. І якщо у 2015 році частка авто з бензиновими й дизельними автомобілями складала 71% ринку, зараз — 17%.

Уряд Норвегії планує заборонити продаж бензинових і дизельних автомобілів до 2025 року. За словами Ойвінда Сольберга Торсена, генерального директора Норвезької дорожньої федерації (OFV), рекордні продажі електромобілів у 2020 році означають, що країна випереджає графік.

За даними Норвезької асоціації електромобілів, пільги роблять покупку більшості моделей електромобілів дешевше, ніж аналогічні моделі з бензиновим двигуном. Крім цього, покупці користуються й іншими стимулами, наприклад, використання автобусних смуг і зниження плати за проїзд на державних поромах і платних дорогах.

У 2019 році найбільш продаваним електрокаром була модель від Tesla. Однак минулого року американська компанія зіткнулася з більшою конкуренцією і її випередила модель від Volkswagen.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: