Меню & пошук

Українці запустили спільнокошт для голографічного 3D-проектора

Українці запустили спільнокошт для голографічного 3D-проектора

[ads-pc-2]

Couple playing a videogame

Американський стартап під назвою Bleen, заснований українцями Богданом Шевчуком та Олегом Коханом, розпочав збір коштів на розробку першого в світі голографічного 3D-проектора. До завершення краудфандингової кампанії на сервісі Indiegogo залишилось трохи менше місяця, ціль розробників – $225 000.

Технологічні ЗМІ вже охрестили проект «3D-голограмою з Зоряних війн». Команда стартапу вирішила створити перший у світі ґаджет для показу голограм, орієнтований на масовий ринок. У презентації 3D-проекції виглядають так само, як і об’ємні зображення, наприклад, Дарта Вейдера або магістра Йоди, що з’являються в променях над невеликим пристроєм, який і джедаї, і ситхи використовували для комунікацій.

20141013031624-bleen-devices

Гаджет Bleen представляє з себе проектор голограм, який буде зроблений з металу і скла у вигляді яйця або каменю. Для перегляду 3D-голограми не знадобляться окуляри і спеціальні пристрої. Планується, що базова ціна ґаджета складе $800.

Газета Капитал розповіла історію засновників проекту: Богдан Шевчук в Україні відомий як фахівець з управління активами. У свій час він встиг побувати і керуючим директором ІСІ «Мир», і заступником директора музейного комплексу «Мистецький Арсенал». Олег Кохан – український кінопродюсер. У 2001 р. він заснував і очолив кінокомпанії SOTA Cinema Group, першим масштабним проектом якої став фільм Кіри Муратової «Два в одному». Ідея Bleen з’явилася в українців ще в 2011 році, а пошук відповідних технологій привів їх у лабораторію радіо- і оптичної голографії Харківського національного університету.

Керівник лабораторії Володимир Титар, що раніше відмовляв іноземцям у продажі патенту, погодився брати участь у проекті. «Американці мають намір вкласти в голографічні розробки $10 млрд, японці – $7 млрд. Японці раніше навіть обіцяли, що перші комерційні пристрої будуть випущені до 2016 р., але зараз вже говорять, що не раніше 2022-го. Я писав листи в адміністрацію президента, і в Кабмін, просив підтримати, але нікому до цього діла не було», – розповів Титар. Співпраця з українськими бізнесменами допоможе Титару довести прототип «до розуму»: за його словами, він готовий вже на 60-70% і може бути запущений на ринок через 6-12 місяців.

Головний офіс Bleen Inc. розташований у Сан-Франциско, а до проекту залучена міжнародна команда фахівців, включаючи дизайнерів з Києва. Крім ґаджета розробники мають намір запустити магазин голографічного контенту (ігор, ТБ, відео, додатків для бізнесу тощо) і залучати до його розробки сторонні компанії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: