Що почитати: 17 книжок, які вийшли в березні
Що почитати: 17 книжок, які вийшли в березні
Художня література і нон-фікшн, що варті прочитання
[ads-pc-2]
Бріджит Квінн «Неймовірні. П’ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію»
Arthuss
Книга розповідає про життя і творчість 15 художниць з різних країн та епох – від XVII століття до сучасності. В ній також зібрані репродукції робіт мисткинь і портрети кожної героїні, створені американською ілюстраторкою Лізою Конгдон.
Річард Фейнман «Та ви жартуєте, містере Фейнман»
Наш Формат
Американський фізик, основоположник квантової електродинаміки, один з розробників атомної бомби, лауреат Нобелівської премії з фізики 1965 року, а ще художник-портретист, барабанщик і жартівник в цій книжці постає в найбільш різноманітних гранях своєї особистості. Український переклад книги вийшов до 100-річчя з дня народження Річарда Фейнмана.
Арундаті Рой «Бог Дрібниць»
Видавництво Старого Лева
Цей роман став першим для індійської письменниці та громадської активістки Арундаті Рой і здобув Букерівську премію та світове визнання. Дія книги розгортається у невеликому містечку в штаті Керала на Півдні Індії, де панують суворі традиції та комуністичний рух. У центрі сюжету трагічна доля Амми, розлученої молодої матері двійнят Ести і Ракель, яку родина не може пробачити за любов до чоловіка іншої касти.
Кендіс Міллард «Герой імперії»
Наш Формат
Це біографія відомого політика, яка описує ранній період його життя – молодого, амбітного та часом марнославного Вінстона Черчилля. Книга стала бестселером New York Times.
Ґейл Ханімен «З Елеанор Оліфант усе гаразд»
Клуб сімейного дозвілля
Перший роман шотландської письменниці Ґейл Ханімен здобув престижну британську премію Коста. У ньому авторка зачіпає такі теми як депресія, самотність і тяжке травматичне дитинство. Головна героїня книжки Елеанор завжди самотня і проводить весь свій час на роботі. Проте одного разу в її одноманітному житті з’являється Реймонд, разом з яким вони рятують літнього чоловіка від нещасного випадку. І ця подія все змінює.
Алі Сміт «Як бути двома»
Фабула
У романі шотландської письменниці поєдналися дві різні історії про кохання та втрати. У центрі одної з них – дівчинка Джордж, яка втратила матір, а герой іншої – художник Франческо з XVI століття, який насправді був жінкою і також залишився без матері у підлітковому віці. Ця книжка про любов, підліткове сприйняття дійсності, переживання втрати та мистецтво була нагороджена чотирма літературними преміями та стала книгою року-2014 у Британії. Її авторка Алі Сміт увійшла до рейтингу найпопулярніших письменників Великобританії.
Айрис Мердок «Чорний принц»
Vivat
Книга однієї з найкращих романісток ХХ століття розповідає історію письменника Бредлі Пірсона, який переживає творчу кризу та мріє написати найвидатніший роман свого життя. Герой опиняється в круговерті проблем і втішається коханням до молодої дівчини. Роман здобув літературну премію Джеймса Тайта Блека та увійшов до короткого списку Букерівської премії.
Крістіан Крахт «Імперіум»
Книги ХХІ
У центрі роману – екзотична історія про Августа Енґельгардта, філософа, нудиста і вегетаріанця, який вирушає до Нової Гвінеї. Події розгортаються в 1902 році за часів, коли країною правили німецькі колонізатори. Герой намагається втілити мрію про ідеальне суспільство, колонію, яка житиме в гармонії зі світом природи.
Таня Малярчук «Mox nox»
Видавництво Старого Лева
Це дитяча історія про цивілізації химерних рукокрилих істот, які заселили міста, з яких зникли люди. Головна героїня Тереза намагається зрозуміти, чому так сталося, і вчиться боротися за правду.
Кім Тхюї «RU»
Видавництво Анетти Антоненко
Книжка розповідає про історію важкого дитинства та дорослішання Нгуєн Ан Тінь – від народження дівчинки в заможній в’єтнамській родині до часів, коли вона стала емігранткою в Канаді. Авторка роману – канадська письменниця з в’єтнамським корінням, яка отримала за нього чимало літературних премій, серед яких і найпрестижніша серед франкомовних творів у Канаді – Премія генерал-губернатора.
Насім Талеб «Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті»
Наш Формат
Наше життя переповнюють невизначеності та зміни, завдяки яким люди можуть розвиватися і ставати кращими. Насім Талеб називає це антикрихкістю та описує дієві правила, які допоможуть перетворити невизначеність на джерело самовдосконалення. Книга буде цікава всім, хто захоплюється теорією ймовірності, математикою та філософією.
Баррі Шварц «Чому ми працюємо»
Vivat
Дослідник американського стилю життя розповідає про те, чому компанії повинні створюватися з урахуванням людської природи. На прикладі розвитку підприємництва автор допомагає зрозуміти, як зробити свою роботу змістовнішою.
Метт Рідлі «Геном. Автобіографія виду у 23 главах»
КМ-Букс
Британський науковець і журналіст зробив добірку цікавих фактів про гени, простою мовою мовою для широкою загалу розповів про історію генів, походження видів, навколишнє середовище та інтелект. Книжка дотепно розповідає про те, з чого ми складаємося і як це впливає на наше життя.
Віра Агеєва «Візерунок на камені. Микола Бажан: життєпис (не)радянського поета»
Видавництво Старого Лева
Літературознавиця Віра Агеєва розповідає про одного з найвидатніших поетів ХХ століття Миколу Бажана через його невеликі та часом парадоксальні кроки, які відіграли важливу роль в житті та творчості письменника. Книга робить образ Бажана живішим і ближчим до читача.
Джозеф О’Конор, Ієн Макдермотт«Системне мислення. Пошук неординарних творчих рішень»
Наш формат
Книжка від фахівця нейролінгвістичного програмування та експерта з інноваційного лідерства розкаже про ефективні стратегії мислення та методи вирішення проблем. Автори переконані, що тільки завдяки системному мисленню можна змінити на краще власні дії та навколишній світ.
Ялом Ірвін «Шопенгауер як ліки»
Клуб сімейного дозвілля
Психотерапевт дізнається, що через меланому йому залишилося жити щонайбільше рік. Він переосмислює своє минуле і вирішує дізнатися, як склалося життя пацієнтів, яким він не зміг допомогти.
Вольфганг Шивельбуш «Речі і люди. Есей про споживання»
Видавництво Анетти Антоненко
Автор розповівідає про споживання, заглиблюючись як в економічний, так і у філософський контекст. У цій книжці Вольфганг Шивельбуш поєднує економічну теорія, історію медицини, біологію, алхімію та хімію, щоб дослідити сучасний феномен споживання.
0 Коментарів